پویش نشاط نوروزی با کتاب
معاون امور فرهنگی و رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی گفت: علاقه مندان به شرکت در پویش نشاط نوروزی با کتاب تا 10 اردیبهشت ماه مهلت دارند آثار خود را در فضای مجازی منتشر کنند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی، محمود رمضانی به برگزاری پویش ملی #نشاط_نوروزی_با_کتاب اشاره کرد و گفت: در این پویش از شرکت‌کنندگان خواسته می‌شود کتاب‌هایی که خوانده‌اند را در یک کلیپ ویدئویی کوتاه (تا 3 دقیقه) معرفی کنند، یا نظرشان را درباره آن بگویند.
وی اضافه کرد: در پایان، به تعدادی از برگزیدگان که بیشترین امتیازها را کسب کرده باشند، علاوه بر معرفی در سطح ملی، جوایزی اهدا خواهد شد.
معاون امور فرهنگی در خصوص نحوه مشارکت علاقه مندان عنوان کرد: ابتدا کتاب مد نظر در جمع‌های کوچک خانگی خوانده، نقد و بررسی شود.
رمضانی با بیان اینکه افراد می توانند کتاب‌های با کیفیت در دسترس را برای خواندن انتخاب کنند، ادامه داد: پیشنهاد می‌شود در انتخاب  و معرفی کتاب، موضوعات بازی و سرگرمی و ورزش با کتاب (بازی با کتاب، معرفی بازی و …)، آیین‌های سنتی، محلی و بومی و ملی مانند نوروز و کتاب،طبیعت، محیط زیست و کتاب، مهاجرت (داخلی و خارجی)، خلاقیت و کتاب، آداب معاشرت و کتاب و خانواده و کتاب مد نظر قرار گیرند.
وی خاطرنشان کرد: پس از انتخاب کتاب، یک فیلم کوتاه با هدف ایجاد انگیزه برای خواندن کتاب تهیه و در شبکه های اجتماعی (آپارات یا اینستاگرام) با برچسب (tag)  #نشاط_نوروزی_با_کتاب انتشار دهند.
به گفته رمضانی پس از این مرحله ، علاقه مندان باید با مراجعه به سایت bookpromotion.ir فرم اختصاص شرکت در پویش را تکمیل کنند.
معاون امور فرهنگی به جوایز جشنواره اشاره کرد و گفت: برگزیدگان در 4 رده سنی 7-2 سال، 12-7 سال، 18-12 سال و 18 سال به بالا گروه بندی شده اند که در هر رده سنی به 10 نفر 5 میلیون ریال جایزه نقدی و لوح تقدیر اهدا خواهد شد.
شایان ذکر است برای کسب اطلاعات بیشتر می توان به وب‌سایت شبکه ترویج کتاب‌خوانی ایران در آدرس http://bookpromotion.ir/  مراجعه کرد.