نخستین جشنواره استانی خوشنویسی «یک پیکر»

 معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی از برگزاری اولین جشنواره استانی خوشنویسی «یک پیکر» بمناسبت بزرگداشت روز سعدی و روز جهانی صلیب سرخ و هلال احمر خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی، علی زمزم با بیان این خبر، عنوان کرد: برای اولین بار جشنواره استانی خوشنویسی تحت عنوان «یک پیکر» برگرفته از شعر ماندگار سعدی توسط هلال احمر استان با همکاری فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی برگزار می شود.

وی با اشاره به این که هنرمندان جهت شرکت در جشنواره می توانند ۳ اثر در بخش های نستعلیق و شکسته نستعلیق به دبیرخانه ارسال کنند، افزود: مهلت ارسال آثار نیز از یکم الی ۱۸ اردیبهشت ماه سال جاری است.

زمزم با ببیان این که تولید آثار هنری در راستای ترویج فرهنگ نوع دوستی، صلح و مهرورزی از اهداف برگزاری این جشنواره است، گفت: محور فراخوان جشنواره خوشنویسی شعر ماندگار سعدی شیرازی «بنی آدم اعضای یک پیکرند …» است.

وی خاطرنشان کرد: آثار رسیده به دبیرخانه در جلسه داوری برگرفته از اساتید انجمن خوشنویسان بیرجند بررسی و اسامی برگزیدگان همراه در تاریخ ۲۳ اردیبهشت ماه همزمان با عید فطر در سایت اعلام می شود.

شایان ذکر است هنرمندان خوشنویس استان برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی به آدرسkhorasanjo.rcs.ir مراجعه کنند.