چهارمین جشنواره استانی انتخاب کتاب سال خراسان جنوبی
معاون امور فرهنگی و رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی گفت: آخرین مهلت ارسال آثار به چهارمین جشنواره انتخاب کتاب سال استان، 10 شهریورماه اعلام شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی، محمود رمضانی با بیان این خبر، عنوان کرد: چهارمین جشنواره استانی انتخاب کتاب سال با هدف حفظ اصالت، استقلال و هویت فرهنگی، شناسایی و معرفی کتاب برتر و آثار فاخر مکتوب، کمک به اعتلای سطح دانش و فرهنگ مکتوب استان، حمایت و تشویق پدیدآورندگان متخصص کتاب  و ارتقا سطح مطالعه و ترویج کتابخوانی برگزار می شود.

به گفته وی جشنواره در دو بخش موضوعی (آثار تالیف، ترجمه، گردآوری، احیا، تصنیف و تصحیح متون در کلیه موضوعات) و بخش ویژه (آثار تالیف، ترجمه، گردآوری، احیا، تصنیف و تصحیح متون با موضوعات نماز، شعار سال، استان شناسی، فرهنگ ها، آداب و رسوم و گویش های خراسان جنوبی) تعریف شده است.

رمضانی افزود: آثاری که در بازه زمانی ابتدای دی 97 تا آخر اسفند 99  چاپ و منتشر شده باشند، در جشنواره شرکت داده می شوند.

وی به جوایز جشنواره اشاره کرد و گفت: به نفر اول تندیس جشنواره، لوح تقدیر و مبلغ 40 میلیون ریال، نفر دوم لوح تقدیر و مبلغ 30 میلیون ریال و نفر سوم لوح تقدیر و مبلغ 25 میلیون ریال اهدا می شود.

معاون امور فرهنگی و رسانه اداره کل خاطرنشان کرد: برگزیده بخش موضوعی نیز تندیس جشنواره، لوح تقدیر و مبلغ 30 میلیون ریال را دریافت خواهد کرد.

رمضانی اضافه کرد: علاقه مندان علاوه بر تکمیل فرم درخواست شرکت در جشنواره، سه جلد کتاب را همراه با مدارک مورد نیاز به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

وی با بیان این که زمان اختتامیه جشنواره آبان ماه 1400 تعیین شده است، عنوان کرد: متقاضیان جهت کسب اطلاعات بیشتر با 05632323393 داخلی 120 تماس حاصل کنند.