اخبار پویش جلوه های فرهنگی خراسان جنوبی

اطلاعات مربوطه پویش

بنر

 

 

طرح برگزاری پویش فرهنگی و اجتماعی استان خراسان جنوبی

-    مقدمه

برگزاری رویدادهای فرهنگی، هنری و رسانه ای از ارکان مهم جریان تولید و مصرف در کشور است. پویش های تولید محتوا، ابزاری برای عمومی سازی امر تولید محتوای فرهنگی، هنری ورسانه ای و تاثیر گذاری بر فرهنگ عمومی است. این پویش ها بر خلاف جشنواره ها که عمدتا آثار را پس از تولید، جمع آوری و ارزیابی میکنند، با برجسته کردن موضوعات و محور های مدنظر خود درمیان کاربران فضای مجازی این فرصت را فراه ممیکنند که کاربران تولیدات فرهنگی خود را با رویکرد مسئله محور خلق کرده و درفضای به اشتراک بگذارند.

 

-    اهداف برگزاری

ایجاد فضای با نشاط اجتماعی با تکیه بر فرهنگ اصیل بومی

تولید محتوای اصولی و ارزشمند متناسب با زیست بوم فرهنگی استان

شناسایی و تقدیر از توانمندان عرصه های تولید محتوا

اثرگذاری بر نشاط اجتماعی استان

مطلوب سازی فضای مجازی

و....

-    محور ها

-         تصویر سازی از ظرفیت های نشاط و شادی مثبت در آداب و سنن اقوام و جامعه ایرانی.

هشتک های پیشنهادی جهت برگزاری رویداد ها و جریان سازی در برگزاری رویداد:

#این_فرهنگ_ماست


-     قالب دریافت آثار

آثار دریافتی در دو گروه تخصص و مردمی و در قالب فیلم-عکس-عکس نوشته و پوستر خواهند بود که در پایان برترین آثار گروه مردمی توسط آرای مردم و آثار گروه تخصصی توسط آرای داوران مشخص خواهند شد.


 

-    دامنه برگزاری

-         این پویش با توجه به موضوعات منتخب به صورت استانی برگزار خواهد گردید.

 

-    مخاطبان پویش

-         با توجه به موضوع پویش حضور اقشار مختلف در پویش مورد انتظار است.

 

 

-    زمان برگزاری

پویش فرهنگی نشاط اجتماعی و شادی مثبت از پانزدهم بهمن ماه سال جاری آغاز خواهد گردید و تا پانزدهم اسفند ماه سال جاری ادامه خواهد داشت.

 

-    خلاصه ای از روند برگزاری پویش

پویش فرهنگی نشاط اجتماعی با توجه به تقویم زمانی و با اطلاع رسانی گسترده ای از طریق کلیه ضرفیت های موجود در بستر فضای مجازی صورت می پذیرد، همچنین تبلیغات میدانی نیز در استان صورت خواهد پذیرفت، و با استفاده از بستر های موجود در فضای مجازی (واتساپ، اینستاگرام، اپلیکیشن سروش) آثار جمع آوری میگردد. و بعد از داوری اولیه توسط کارگروه نظارت بر آثار دریافتی، آثار منتخب در شبکه های اجتماعی دبیرخانه رویداد مورد باز نشر قرار میگیرد. در نهایت با توجه به آمار بیشترین بازدید ها و دریافت بیشترین علاقه مندی ها از سوی کاربران و همچنین رای تخصصی داوران به تعداد 3 نفر از برگزیدگان پویش در هر گروهبندی آثار جوایزی اعطا خواهد گردید. لازم به ذکر است با توجه به شرایط فعلی و لزوم ایجاد سهولت حضور کاربران و علاقه مندان، برگزاری مراسم اختتامیه از طریق پخش زنده در رسانه های آپارات و اینستاگرام برگزار خواهد گردید