• اخبار

اتاق فکر جشنواره ملی ترانه و شعر سپید رضوی برگزار شد

اتاق فکر جشنواره ملی ترانه و شعر سپید رضوی برگزار شد
اتاق فکر جشنواره ملی ترانه و شعر سپید رضوی از سری برنامه های شانزدهمین جشنواره بین المللی امام رضا علیه السلام با حضور اعضاء تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی؛محمود رمضانی امروز (19 تیر) در جلسه اتاق فکر جشنواره ملی ترانه و شعر سپید رضوی از سری برنامه های شانزدهمین جشنواره بین المللی امام رضا علیه السلام اظهار داشت: پوستر و فراخوان این جشنواره برای مراکز فرهنگی و تمامی ادارات کل و شهرستان ها ارسال شده است.

 وی افزود: در حال حاضر 50 اثر از 40 شاعر به دبیرخانه جشنواره ملی ترانه و شعر سپید رضوی ارسال شده است.

 دکتر ابراهیم محمدی استاد دانشگاه بیرجند و عضو اتاق فکر جشنواره امام رضا علیه السلام هم در این جلسه بر اطلاع رسانی فراخوان جشنواره از طریق پیام رسان های مختلف تاکید کرد و گفت: برقراری ارتباط با انجمن های ادبی شهرهای مختلف یکی از راهکارهای تقویت جذب شرکت کنندگان است.

 داوری تدریجی آثار رسیده به دبیرخانه جشنواره از دیگر پیشنهادات این عضو اتاق فکر جشنواره ملی ترانه و شعر سپیده رضوی بود.

 وی خواستار تثبیت جشنواره ملی ترانه و شعر سپید رضوی در استان خراسان جنوبی شد و گفت این مهم به تقویت جایگاه استان در بحث شعر و شاعری بسیار کمک می کند.:

 دکتر حامد نوروزی استاد دانشگاه بیرجند هم گفت: تلاش شود با رایزنی با صداو سیما و یا وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، اشعار منتخب جشنواره با انتخاب موسیقی، تبدیل به ترانه تاثیرگذار شود.

 وی پیشنهاد داد: داوری در دو مرحله انجام شود، در مرحله اول داوران استانی، این کار را انجام دهند و در مرحله بعد، از توان و ظرفیت داوران کشوری استفاده شود.

 فهیم بخشی از دیگر اعضای اتاق فکر جشنواره امام رضا علیه السلام هم در این جلسه گفت:  سایتی برای معرفی شاعران خراسان جنوبی در آینده نزدیک طراحی می شود.

 وی با اشاره اینکه قریب یک هزار شاعر در خراسان جنوبی شناسایی شده اند، افزود: اما خراسان جنوبی تعداد انگشت شماری شاعر ترانه سرا و فعال در حوزه شعر سپیده دارد.

 بخشی پیشنهاد داد که به عنوان بخش جنبی آثار موسیقیایی مرتبط با امام رضا علیه السلام توسط دبیرخانه این جشنواره پذیرفته شود.

 مصطفی شفایی سرپرست اداره امور فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی هم گفت: خراسان جنوبی 13 سال است که میزبان جشنواره های مختلف رضوی است.

 وی بر انتصاب یک دبیر علمی برای جشنواره ملی ترانه و شعر سپیده رضوی تاکید کرد و افزود: این مهم به تقویت و موفقیت جشنواره کمک بسیار موثری خواهد کرد.

لازم به ذکر است؛تاکنون ۵۰ اثر از ۴۰ شاعر کشور به دبیرخانه این جشنواره رسیده است و اختتامیه این جشنواره در ‌آذرماه امسال برگزار خواهد شد.

۲۰ تیر ۱۳۹۷ ۱۱:۵۶
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500