• اخبار

75 برنامه قرآنی در قالب جشن رمضان در خراسان جنوبی برگزار می شود

75 برنامه قرآنی در قالب جشن رمضان در خراسان جنوبی برگزار می شود
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی بیان کرد: برنامه های قرآنی با عنوان جشن رمضان و شامل 75 برنامه از جمله محافل قرآنی، نشست های تخصصی، تفسیر، تجلیل از فعالان حوزه قرآن و عترت، مسابقات نهج البلاغه و ... در استان اجرا می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی؛ناصر نبی زاده روز سه شنبه 24 اردیبهشت ماه شالجاری در نشست خبری دوازدهمین نمایشگاه بزرگ قرآن کریم استان گفت:تاکنون 62 غرفه در نمایشگاه قرآن و عترت بیرجند ایجاد شده و 30 ناشر در حوزه نشر مکتوب، 10 ناشر در حوزه دیجیتال و 10 غرفه مربوط به موسسات و سازمان ها است که دستاوردهای خود را به نمایش می گذارند.
وی با بیان اینکه نمایشگاه بزرگ قرآن استان 26 اردیبهشت ماه جاری ساعت 10 صبح افتتاح خواهد شد ادامه داد: علاقمندان جهت بازدید از این نمایشگاه می توانند از ساعت 17 لغایت 23 به سالن شماره 2 حسینیه جماران بیرجند مراجعه نمایند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی اظهار داشت: برگزاری محافل قرآنی، اجرای تئاتر، تعزیه و شب شعر و رونمایی از بعضی پوسترها و کتاب ها از برنامه های جنبی نمایشگاه است.
نبی زاده بیان کرد: فعالیت های قرآنی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی با عنوان جشن رمضان برگزار می شود و شامل برگزاری محافل قرآنی، نشست های علمی و تخصصی در حوزه قرآن و عترت، فعالیت های فرهنگی و هنری، جلسات تفسیر و تجلیل از فعالان عرصه قرآن بوده که مهم ترین آن برپایی نمایشگاه قران و عترت است.
وی اظهار داشت: امسال 75 فعالیت در قالب جشن رمضان در سراسر استان تعریف کردیم که شاخص ترین آن نمایشگاه قرآن و عترت است و در شهرستان ها هم این نمایشگاه برگزار می شود.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی بیان کرد: حوزه فناوری نو بحث مهمی است و در گسترش فضای قرآنی باید مورد توجه قرار گیرد و تلاش داریم بحث فناوری نو را به عنوان یک مساله در بعضی نشست ها عنوان کنیم.

۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۴:۵۹
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500