• اخبار

خبرنگاران در بیان مشکلات مردم تلاش کنند

خبرنگاران در بیان مشکلات مردم تلاش کنند
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه کار خبرنگاری هم از جنبه مثبت و هم منفی در جامعه تاثیر زیادی دارد گفت: خبرنگاران در بیان مشکلات مردم تلاش کنند و از تهدیدات نهراسند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی؛آیت‌الله سیدعلیرضا عبادی صبح امروز 17 مرداد ماه 98 در دیدار با اصحاب رسانه خراسان جنوبی ضمن گرامیداشت روز خبرنگار بیان داشت: در جایگاهی که هستیم مستقیماً در کار شما برای رفع مشکلات نمی‌توانم ورود پیدا کنم بلکه سلسله روالی دارد که باید طی شود. 

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه مسئولان مربوطه در بخش‌های مختلف باید پاسخگو باشند گفت: مشکلات خود را در بخش‌های مختلف با پیوست اقدامات و اسناد ارائه دهید تا از کانال‌های مختلف پیگیری شود.

عبادی با بیان اینکه قانون برای ما حد و مرز دارد و  ما به جای مسئولان نمی‌توانیم حرف بزنیم افزود: کار خبرنگاری هم از جنبه مثبت و هم منفی در جامعه تأثیر فراوانی دارد و انعکاس اخبار های نادرست و به قول قرآن تحریف کلمه از مواضع خود از گذشته وجود داشته است.

وی تصریح کرد: انعکاس دروغ کار جامعه را به جایی می‌رساند که وقتی به مردم شام خبر شهادت امام علی(ع) در محراب را می‌دهند از اهل عبادت بودن مولا تعجب می‌کنند.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی افزود: خبر دروغ کار جلاد و شهید را عوض می‌کند و تحریف کلمه از مواضع خود کار را به دگرگون کردن کتبی چون تورات و انجیل و حتی به وجودآمدن گروه‌هایی چون داعش و طالبان می‌کشاند.

عبادی تصریح کرد: از طرف دیگر انعکاس خبر بر مبنای واقعیت قهرمانانی چون ابوذر و دعبل خزاعی را می‌آفریند که هیچگاه در حق گویی ترس به دل راه ندادند.

وی بیان کرد: در مکتب تشییع هرگونه همکاری با اهل ظلم گناه است که این مهم در مباحث رسانه‌ای هم حائز اهمیت است.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه تقوای رسانه‌ای این است که مراعات حق را در انعکاس اخبار داشته باشیم افزود: مدح اهل ظلم عرش الهی را به لرزه در می‌آورد و در انعکاس اخبار هیچ تهدید و تطمیعی نباید بر خبرنگاران تأثیر بگذارد چون امانت شهدایی چون شهید صارمی است.

عبادی خطاب به اصحاب رسانه اظهار داشت: کار شما بسیار مهم است و مانند سکه دو رو دارد آن جایی که کار مهم هنر قلم زنی و قدم مثبت برداشتن برای اعلای حقی باشد نفس کار ارزشمند و مهم است و آنچه در تاریخ چه امروز و چه گذشته مهم است تثبیت حق است تا آیندگان از آن بهره گیرند. 

وی افزود: با توجه به سختی و حساس بودن کار شرایط ایجاب می‌کند انسان با احتیاط گام بردارد وقتی خبرنگار حق را بدون کم زیاد می‌نویسد برای غیر خدا و روی هیچ کس حساب باز نمی‌کند حق این است هرچند هزینه زیادی هم داده شود.

امام جمعه بیرجند با بیان اینکه تقوا مشخص کننده کار است اظهار داشت: در این راه جز راه خدا گام برندارید و هیچ تهدیدی بر کار شما تاثیر نگذارد.

 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی نیز در این جلسه بیان داشت: یکصد و ۲۰ نشریه در استان در بخش‌های مختلف به صورت روزنامه،‌فصلنامه، دوهفته نامه،‌ ماهنامه و هفته نامه و ... منتشر می شود و این ظرفیت گسترده برای استان است تا بتوانیم در چارچوب اهداف مقدس جمهوری اسلامی استفاده کنیم.

 وی بیان کرد: تمام این بدنه گسترده، عاشق، متعهد و پایبند به اهداف جمهوری اسلامی هستند و خط قرمزشان، نظام، ولایت‌فقیه و قانون است و در این شرایط سخت رسانه ها توانستند چشم اندازی از امید و انسجام ملی را به نمایش بگذارند.

ناصر نبی زاده گفت: رسانه ها توانستند سمت و سوی جریانات و مسائل را به سود اقتدار جمهوری اسلامی تغییر بدهند و اکنون شاهد این هستیم که جایگاه جمهوری اسلامی در منطقه مستحکم تر شده است.

 گفتنی است؛ در این دیدار برخی از خبرنگاران به طرح مشکلات و مهمترین دغدغه های خود پرداختند.

۱۷ مرداد ۱۳۹۸ ۱۴:۵۸
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500