اخبار

انتشار فراخوان خاطره نویسی میهمان ناخوانده

انتشار فراخوان خاطره نویسی میهمان ناخوانده
طبسی های عزیز می توانند کلیه نوشته ها ، خاطرات و تجربیات خود از دوران مبارزه با ویروس کرونا ( از اسفند ماه ۹۸ ،بهار ۹۹) را تا پایان خرداد ماه به شکل مکتوب ارسال نمایند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی؛ سید حمید حقی ، مسئول خانه فرهنگ شهرداری طبس اعلام کرد ؛ این مجموعه در راستای عمل به مسئولیت اجتماعی خویش در نظر دارد، نسبت به ثبت و نشر خاطرات همشهریان عزیز طبسی از دوران مبارزه با ویروس کرونا، اقدام نماید .
وی گفت:کرونا به عنوان ویروسی همه‌گیر که تمام دنیا را درگیر خود کرده است، منشا تغییرات بسیار زیادی در مناسبات اجتماعی دنیا شده است.
حقی اظهار داشت:همدلی‌ها، سختی‌ها، غم‌ها و تلاش‌های مردمان این سرزمین در مواجهه با کرونا بخشی از تاریخ شفاهی معاصر طبس بوده و می‌تواند برای آیندگان دارای پیام‌های موثری باشد.
مسئول خانه فرهنگ شهرداری طبس بیان کرد: تغییر در سبک زندگی ،تجربیات خاص از روزهای در خانه ماندن ،تغییرات در رسوم عید نوروز و جشن ها و آیین های مذهبی ، سرگرمی های کودکان و نوجوانان، فضای احساسی پدر بزرگ ها و مادر بزرگ ها، استفاده از فضای مجازی بجای دید و بازدید ، دعا و نیایش ، تجربیات خاص معنوی بدلیل شرایط موجود، نحوه برخورد های اجتماعی با بستگان مبتلا به کرونا ، دردها و آلام همشهریانی که عزیزی را از دست داده اند و نحوه ابراز همدردی با آنها ، تغییر در سبک و روش ورزش، کسب و کار ، روش های جدید آموزشی برای دانش آموزان و معلمان و تمامی تجربیات زیسته تلخ و شیرین این روزها همگی می تواند در قالب دلنوشته و خاطره ثبت گردد.
حقی گفت: طبسی های عزیز می توانند کلیه نوشته ها ، خاطرات و تجربیات خود از این دوران ( از اسفند ماه ۹۸ ،بهار ۹۹)  را تا  پایان خرداد ماه به شکل مکتوب ارسال نمایند.
وی افزود: کلیه همشهریان عزیز اعم از کودکان و نوجوانان ،بزرگسالان و همچنین کادر درمانی و کلیه عزیزانی که در قالب تشکل های دولتی و مردمی به شکل میدانی فعالیت دارند، می توانند آثار خود را ارسال نمایند و در پایان از میان آثار رسیده هیأتی شامل نویسندگان و پژوهشگران طبسی دست به انتخاب زده و در نهایت آثار برگزیده در قالب کتاب ، منتشر خواهد شد.
مسئول خانه فرهنگ شهرداری طبس یادآور شد:  یک فصل از کتاب ، به مبحث شیوع وبا در ابتدای قرن اخیر در طبس (همزمان با سایر نقاط ایران) اختصاص خواهد یافت و لذا کلیه افراد مسن که خاطراتی از خود یا نسل قبل از خود نیز در این خصوص دارند ، آنها را ارسال نمایند.

عزیزان خاطرات خود را بصورت تایپ شده و از طریق شبکه های اجتماعی مجازی به شماره زیر ارسال نمایند :

۰۹۱۶۲۱۴۸۵۰۰

 لازم به ذکر است که مطالب ارسالی باید به شکل مختصر  ، حداکثر به اندازه ۳ صفحه A۴ باشد.

ضمناً کسانی که خاطرات آنها جهت انتشار ، انتخاب گردد به هر کدام ، یک جلد از کتاب چاپ شده اهدا خواهد گردید.

گفتنی است:خانه فرهنگ شهرداری طبس  را در این راه ، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی طبس ، انجمن ادبی طبس،  شرکت فیلمسازی توران فیلم، انتشارات فراونگ و گروه خدمات خودرویی عابدزاده و جمعی از نویسندگان و پژوهشگران طبسی یاری خواهند داد.

۲۷ فروردین ۱۳۹۹ ۰۸:۴۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید