اخبار

حفظ سلامت مسافران با رعایت پروتکل های بهداشتی در رستوران ها

حفظ سلامت مسافران با رعایت پروتکل های بهداشتی در رستوران ها
با آغاز موج سفرها پس از عید فطر، رعایت پروتکل های بهداشتی در رستوران ها جهت حفظ امنیت و سلامت مسافران ضروری است.

به گزارش دبیرخانه شورای اطلاع رسانی خراسان جنوبی، مراکز تهیه و وطبخ، فرآوری و عرضه مواد غذایی به عنوان یکی از مشاغل پرخطر و از مکان های پخش کننده آلودگی طی سه ماه ابتدای شیوع کرونا در کشور، شناخته شدند. اما با رعایت نکات بهداشتی می توان تا حدود زیادی از شیوع ویروس کرونا در این مراکز جلوگیری کرد. در دستورالعمل سفر هوشمند وزارت میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی نیز به مواردی همچون حفظ فاصله یک و نیم متری و همراه داشتن ماسک و دستکش تاکید شده بود.
وزارت بهداشت نیز در دستورالعمل پروتکل های بهداشتی در مراکز تهیه و وطبخ، فرآوری و عرضه مواد غذایی(رستوران، چلوکبابی، سلف سرویس، تالار پذیرایی، حلیم و آش، آشپزخانه های مرکزی، ساندویچی و نظایر آن) خواستار رعایت فاصله 1الی 2متر (حداقل یک متر) بین کارکنان شده است.
توصیه شده در این مراکز از سیستم تهویه استفاده گردد و یا پنجره ها باز گذاشته شوند. کارکنان نیز درصورت مواجهه و روبرو شدن با میهمان/ مشتری حداقل فاصله یک متری را رعایت کنند. استفاده از محافظ یا شیلد های محافظتی ( پلاستیکی / شیشه ای ) برای میز صندوق دار و نوار نقاله متحرک یا پیشخوان فروش، کاهش ظرفیت پذیرش مشتری در رستوران ها بمنظور کاهش تراکم جمعیت، عرضه مواد غذایی با استفاده از سفارش پذیری تلفنی یااینترنتی وصرفا"جهت برون بری و چیدمان میز غذا خوری و نشستن مشتری با رعایت فاصله حداقل یک متر ، از جمله ضرورت هایی است که در رستوران ها باید رعایت گردد.
لازم به ذکر است افرادی که در تهیه ، طبخ و سرو مواد غذایی دخالت دارند به هیچ عنوان مجاز به دریافت وجه از مشتری نمی باشند. همچنین باید از دست زدن مستقیم به غذای آماده به مصرف قبل سرو خودداری گردد.
داشتن کارت بهداشت معتبر و گواهینامه معتبر آموزش سلامت اصناف برای کارکنان جزو باید ها می باشد.
وزارت بهداشت از مشتریان خواسته در این محیط ها، به طور مداوم دست‌های خود را مطابق آنچه سازمان جهانی بهداشت تعیین کرده است، بشویند.
خودداری از نگهداری لاشه گوشت و مرغ و انواع محصولات گوشتی و پروتئینی به صورت روباز و خارج از یخچال ، از دیگر مواردی است که اکیدا به آن توصیه شده است.
لازم است از استفاده از قندان و نمکدان و نظایر آن تا اطلاع ثانوی خود داری شود. در صورت استفاده از سالاد و سبزی خوردن از بسته بندی دارای مجوز استفاده شود و در صورت استفاده از سالاد بار، ضمن رعایت سالم سازی ، ظروف سالاد بار از پوشش مناسب برخوردار باشد.
توصیه شده منوهای رستوران قابل نظافت بوده و مرتب ضدعفونی شوند و همراه منو محلول ضدعفونی دست به مهمان داده شود تا در صورت تمایل دست خود را ضدعفونی کنند.
مسافران می توانند در صورت مشاهده تخلفات را از طریق شماره تماس ۰۹۶۲۹ (سامانه ملی سفر) و سامانه تلفنی ۱۹۰ (وزارت بهداشت) گزارش کنند.

۳ خرداد ۱۳۹۹ ۰۹:۵۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید