اخبار

اطلاعیه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره بیمه شدگان قرآنی

اطلاعیه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره بیمه شدگان قرآنی
اطلاعیه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ویژه بیمه شدگان قرآنی و فعالان آسیب دیده از ویروس کرونا منتشر شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی ؛ به اطلاع بیمه شدگان قرآنی می رساند:

1.   اعضایی که در سه ماهه نخست سال 99، فیش بیمه خود را دریافت نکرده و یا موفق به پرداخت حق بیمه خود نشده اند،حق بیمه و سرانه درمان فروردین،اردیبهشت و خرداد آنها از سوی صندوق مستقیماً به حساب سازمان تامین اجتماعی،واریز میشود.

2.   آن دسته از اعضایی که مبادرت به دریافت فیش پرداخت از سازمان تامین اجتماعی نموده اما وجهی بابت سهم بیمه خود(به حساب سازمان)پرداخت نکرده اند(این امر باعث شده تا صرفاً با همان فیش پرداخت حق بیمه امکانپذیر باشد)باید برابر مبلغ درج شده در فیش دریافتی(که متناسب با ماه های تعیین از سوی بیمه شده متفاوت است)نسبت به پرداخت مستقیم به حساب آن سازمان(در مهلت قانونی) اقدام نمایند.

مقرر شد تا به استناد اطلاعات دریافتی از سازمان تامین اجتماعی،صندوق نسبت به استرداد حق بیمه و سرانه درمان سه ماهه اول سال به این دسته از اعضا اقدام نماید.

3.   آن گروه از اعضایی که علیرغم اطلاع رسانی های مکرر،مبادرت به پرداخت سهم بیمه خود به حساب سازمان نموده اند،برابر مصوبه هیئت مدیره مقرر شد به استناد اطلاعات دریافتی از سازمان تامین اجتماعی،وجه پرداختی آنها(حق بیمه و سرانه درمان سه ماهه اول سال)در ماه های آتی به حساب شبا اعلامی از سوی عضو(که در سامانه عضویت صندوق اعلام و ثبت شده است)مسترد شود.

4.   ازآنجایی که پرداخت حق بیمه سهم عضو(توسط صندوق)مختص سه ماهه اول سال جاری می باشد لذا از ابتدای تیرماه،دریافت برگ پرداخت حق بیمه و واریز آن به حساب سازمان(توسط بیمه شده)به روال عادی برگشته و بیمه شده موظف به پرداخت سهم خود در موعد قانونی اعلام شده است.

لازم به ذکر است جهت جلوگیری از بروز مشکلات احتمالی،مدیران در اسرع وقت نسبت به اطلاع رسانی به کلیه ذینفعان اقدام کنند.

۲۶ خرداد ۱۳۹۹ ۱۱:۲۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید