اخبار

بیمه درمان تکمیلی صندوق اعتباری هنر تا 31 شهریور ماه تمدید شد

بیمه درمان تکمیلی صندوق اعتباری هنر تا 31 شهریور ماه تمدید شد
معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی از تمدید بیمه درمان تکمیلی صندوق اعتباری هنر تا 31 شهریور ماه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی، سید علی زمزم با بیان این خبر، عنوان کرد: حق بیمه کلیه اعضای صندوق در سه ماهه اول سال توسط صندوق پرداخت شد. وی با بیان این که مبنای پرداخت حق بیمه برای افراد تحت تکفل نیز بر اساس 18 درصد حداقل دستمزد مصوب شورای عالی کار در هر سال می باشد ، اضافه کرد: 10 درصد توسط دولت و 8 درصد توسط بیمه شده پرداخت می شود.

معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه به شرایط بیمه و عضویت در صندوق اعتباری هنر اشاره کرد و گفت: بیمه این صندوق به 3 گروه خبرنگاران و مطبوعات، هنرمندان و فعالان قرآن و عترت تعلق می گیرد، ادامه داد: متقاضیان ابتدا باید در سایت صندوق اعتباری هنر به آدرس honarcredit.ir ثبت نام کرده و پس از عضویت ، معرفی نامه بیمه صادر می شود.

زمزم از تسهیلات این صندوق نیز خبر داد و افزود: طرح تکریم ویژه هنرمندان دارای درجه یک هنری، بالای 60 سال سن و 35 سال سابقه حرفه ای است. طرح مستمری نیز برای آقایان بالای 60 و خانم ها بالای 55 سال، دارای از کارافتادگی و حداقل 20 سال سابقه هنری می باشد. همچنین اعضای این صندوق می توانند از وام قرض الحسنه بهره مند شوند.

وی تاکید کرد: فعالان قرآنی و اهالی مطبوعات می بایست برای عضویت حتما از معاونت قرآن و عترت و معاونت مطبوعاتی وزارتخانه معرفی شوند.

۸ تیر ۱۳۹۹ ۱۰:۱۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید