اخبار

الزام استفاده از ماسک و دستکش در اتوبوس های بین شهری

الزام استفاده از ماسک و دستکش در اتوبوس های بین شهری
مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان جنوبی به الزام استفاده از ماسک و دستکش در اتوبوس های بین شهری توسط مسافران و راننده اشاره کرد و افزود: با رعایت پروتکل های بهداشتی ، سلامت خود را تامین کرده ایم.
به گزارش دبیرخانه شورای اطلاع رسانی خراسان جنوبی،  جلال زاده با اشاره به کلیه اقدامات انجام شده درخصوص رعایت پروتکل های بهداشتی در پایانه های مسافربری و اتوبوس های بین شهری ، عنوان کرد: جلسات آموزشی متعددی برای شرکت های حمل و نقل مسافر و بار برگزار شده است. همچنین تعداد کثیری بنر و اطلاعیه بهداشتی را در پایانه ها و اتوبوس ها و همچنین در بیلبوردهای سطح جاده های استان نصب کرده ایم.
وی از اطلاع رسانی های انجام شده به ادارات زیرمجموعه درخصوص رعایت پروتکل های بهداشتی توسط مسافران نیز سخن گفت و ادامه داد: ناوگان مسافربری طبق پروتکل های دانشگاه علوم پزشکی به صورت مداوم قبل از سوار شدن مسافر، صدعفونی می شود. 
به گفته وی تاکید بر اجرای رعایت پروتکل های بهداشتی توسط شرکت های مسافربری و نظارت بر تهیه ماسک و دستکش از دیگر اقدامات انجام شده است.
مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان جنوبی به انجام بازدیدهای مستمر از عملکرد شرکت ها و نظارت بر ناوگان ها اشاره کرد و افزود: در این مودت مکاتبات متعددی با دانشگاه علوم پزشکی درخصوص تامین تجهیات بهداشتی صورت گرفته است.
جلال زاده از درج پیام بر روی تمامی بلیط ها مبنی بر الزام استفاده از ماسک و دستکش خبر داد و گفت: ظرفیت پذیرش مسافر در اتوبوس ها و همچنین ماشین های سواری عمومی را کاهش داده ایم.
به گفته وی استفاده از سیستم تهویه در تمام طول مسیر، نظارت مداوم بر رانندگان جهت داشتن ماسک و دستکش در حین سفر و نصب تابلوهای کوچک حاوی مشخصات رانندگان و محل هایی که مسافران می توانند شکایات خود را اعلام نمانید، از دیگر اقدامات انجام شده است.
مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان جنوبی با بیان این که سامانه 141 شامل تلفن، پیامک و اپلیکیشن جهت ثبت شکایات هم استانی ها فرآهم شده است، اضافه کرد: سامانه به صورت روزانه پایش و موارد بررسی می شود و در صورت نیاز برخورد صورت خواهد گرفت.
۸ تیر ۱۳۹۹ ۱۵:۱۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید