اخبار

سامانه 124 و 190 آماده دریافت شکایات درخصوص عدم رعایت پروتکل های بهداشتی

سامانه 124 و 190 آماده دریافت شکایات درخصوص عدم رعایت پروتکل های بهداشتی
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی گفت: سامانه 124 و 190 به عنوان سامانه های مردمی برای بیان شکایات درخصوص عدم رعایت پروتکل های بهداشتی فعال هستند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی، بیست و پنجمین جلسه کمیته اطلاع رسانی و تبلیغات شورای اطلاع رسانی خراسان جنوبی 9 تیرماه 99 برگزار شد.
ناصر نبی زاده در این جلسه به نحوه رنگ بندی شهرستان ها طبق آخرین اطلاعیه دانشگاه علوم پزشکی اشاره کرد و گفت: درمیان و سرایان سفید، نهبندان، زیرکوه و خوسف زرد، قاین، فردوس، بشرویه و سربیشه نارنجی و بیرجند و طبس دارای وضعیت قرمز هستند. وی با بیان این که نظارت بر رعایت پروتکل های بهداشتی مورد تاکید استاندار قرار گرفته است، ادامه داد: باید کوشش کنیم تا همه حوزه ها همچون تالارها، اصناف ، وسایل نقلیه عمومی و ادارات نکات بهداشتی را رعایت کنند.
وی با اشاره به این که طبق تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا از 15 تیرماه استفاده از ماسک در مجامع عمومی و فضاهای سربسته اجباری خواهد شد، خاطرنشان کرد: مهم ترین مسئله در گسترش بیماری کرونا، عدم رعایت فاصله گذاری و عدم استفاده از ماسک مطرح شده است.
مدیر کل محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی با بیان این که تالارها در شهرهای نارنجی و قرمز حق فعالیت ندارند و فقط در شهرهای سفید و زرد با 50 درصد ظرفیت می توانند اقدام به برگزاری مراسمات نمایند، اضافه کرد: شهرستان های استان متناسب با رنگ بندی های مشخص شده، اطلاع رسانی های لازم را انجام دهند.

آقای نبی زاده از رسانه های استان درخواست کرد تا اطلاع رسانی های لازم درخصوص معرفی سامانه های 124 و 190 را داشته باشند.

۱۰ تیر ۱۳۹۹ ۱۳:۰۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید