اخبار

جریان فرهنگی و فرهیختگی در خراسان جنوبی ، جریانی ملی است

جریان فرهنگی و فرهیختگی در خراسان جنوبی ، جریانی ملی است
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی به ویژگی های فرهنگی شاخص شهرستان های استان اشاره کرد و گفت: مقام معظم رهبری در سفری که به استان داشتند نیز به این مسئله تاکید داشته و حضور مفاخر را یادآوری کردند، جریان فرهنگی و فرهیختگی در استان ، جریانی ملی است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی، ناصر نبی زاده در جلسه دیدار با نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف که سه شنبه 10 تیرماه برگزار شد، عنوان کرد: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی دارای فعالیت های متنوع در بخش های فرهنگی، هنری، قرآنی، کانون های مساجد، انتشارات، چاپخانه ها و نشریات است.
به گفته وی در شهرستان بیرجند 19 ناشر ، 27 چاپخانه ،  16 موسسه فرهنگی هنری تک منظوره، 14 موسسه فرهنگی هنری چند منظوره و 41 کانون های آگهی و تبلیغات فعالیت دارند.
وی با بیان این که تعداد کانون فرهنگی هنری مساجد در بیرجند 145 ، درمیان 39 و در خوسف 37 است، ادامه داد: در بیرجند 30، درمیان یک و در خوسف 4 موسسه قرآن و عترت فعالیت می کند.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی به 83 نشریه محلی و منطقه ای در بیرجند و یک نشریه در درمیان نیز اشاره کرد و افزود: با وجود این نشریات و 12 خبرگزاری و 37 سرپرستی مطبوعات سراسری، در حوزه رسانه ظرفیت عظیمی در خراسان جنوبی داریم.
نبی زاده از فعالیت 4 انجمن ادبی در بیرجند، یکی در درمیان و یک انجمن در خوسف خبر داد و گفت: 6 نگارخانه ، 7 شرکت تولید فیلم و ویدئو و 26 آموزشگاه آزاد هنری در بیرجند فعالیت دارند.
وی با اشاره به دو باب سینما در بیرجند، خاطرنشان کرد:  تعداد انجمن های هنری در بیرجند 4 و در خوسف یک انجمن و همچنین تعداد هنرستان های کار و دانش 7 مورد در بیرجند، 3 درمیان و یک هنرستان در خوسف است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی، در ادامه با تاکید بر این که در حوزه بسترهای زیرساختی جای کار بسیار است، اضافه کرد: خوشبختانه با حمایت های استاندار نگاه شایسته ای به این بستر طی یک سال گذشته انجام شده است.
نبی زاده به بهسازی و آماده سازی دو سالن نمایش در بیرجند اشاره کرد و گفت: یکی چالش های ما در شهرستان بیرجند نبود بستری برای نمایش آثار هنری بود که در همین راستا سال گذشته یک نگارخانه افتتاح شد.
وی با بیان این که به زودی با حضور معاون سازمان سینمایی کشور ، سینما فردوسی که بهسازی شده مجدد راه اندازی می گردد، ادامه داد: خانه مطبوعات و خانه فرهنگ نیز در دهه فجر افتتاح خواهند شد. وی از افتتاح سالن علامه فرزان تا 1400 ، سخن گفت و افزود: مرکز آموزش و نمایشگاهی شهرستان درمیان نیز شهریور ماه افتتاح می گردد.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی به معبر فرهنگی تعریف شده در خوسف و نصب دو تندیس در آن مکان اشاره کرد و ادامه داد: امیدواریم بتوان پروژه مجتمع فرهنگی هنری استاد ناقوس را طی یک تا دو سال آینده به مرحله افتتاح برسانیم.

۱۰ تیر ۱۳۹۹ ۱۴:۰۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید