اخبار

مردم ویروس کرونا را جدی بگیرند

مردم ویروس کرونا را جدی بگیرند
یکی از معتمدین شهر بیرجند عنوان کرد: مردم باید ویروس کرونا را جدی بگیرند و مطلع باشند در صورت عدم رعایت پروتکل های بهداشتی، این ویروس فوق العاده خطرناک، مشکلات متعددی را برای خود فرد و اطرافیان ایجاد می کند.

به گزارش دبیرخانه شورای اطلاع رسانی خراسان جنوبی، جعفرپور مقدم با بیان این که به عنوان یک شهروند که با مردم در ارتباط است شاهد عدم رعایت پروتکل های بهداشتی هستم، اضافه کرد: الزامات بهداشتی بارها منعکس شده اند اما کسی باور ندارد. وی از تمامی همشهریان دعوت کرد تا به هشدار یکی از پرستاران که اخیرا در فضای مجازی منتشر شده است توجه کنند و ادامه داد: در این هشدار شرح حال بیمار زیر دستگاه ونتیلاتور و عذابی که فرد می کشد، شرح داده شده است.
بخشی از متن این هشدار به شرح زیر است:
هشدار دلسوزانه یک پرستار در بخش درمان کروناویروس
"ونتیلاتور یک ماسک اکسیژن نیست که بر روی صورتتان نصب کنند و شما هم در حالی که راحت لم داده اید مشغول مطالعه روزنامه و مجلات روز شوید. ونتیلاسیون برای بیماران کووید-۱۹ به معنی فرو کردن دردناک یک شلنگ به داخل حلق است که تا زمانی که زنده بمانید یا بمیرید در جای خودش باقی خواهد ماند. این کار در حالت بیهوشی و به مدت۲ تا ۳ هفته و بدون این که قادر به تکان خوردن باشید صورت می گیرد. بیمار اغلب بر روی شکم خوابانده می شود و شلنگی که از دهان به لوله هوا متصل است امکان می دهد که با ریتم دستگاه ریه اکسیژن بدنتان را تامین کنید.
بیمار نمی تواند صحبت کند، نمی تواند غذا بخورد و یا هر کار طبیعی دیگری را انجام دهد . این دستگاه است که بیمار را زنده نگه می دارد. احساس ناراحتی و درد بیمار باعث می شود که پزشکان برای اطمینان از تحمل شلنگ توسط وی و تا زمانی که دستگاه مورد نیاز باشد داروهای مسکن تجویز کنند. این به معنی قرار گرفتن در یک حالت کما مصنوعی است. به همین خاطر هم هست که افراد مسن و افراد ضعیف تاب چنین درمانی را نمی آورند و می میرند.
اگر نمی خواهید دچار این درد شوید و زیر دستگاه ونتیلاتور قرار بگیرید، از خودتان محافظت کنید.

۱۰ تیر ۱۳۹۹ ۱۴:۱۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید