اخبار

213 درخواست تسهیلات کرونا ثبت شد

213 درخواست تسهیلات کرونا ثبت شد
معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی از ثبت 213 درخواست تسهیلات کرونا توسط بنگاه ها و صنوف فرهنگی ، هنری و رسانه ای در استان خبر داد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی، سید علی زمزم با بیان این که شیوع ویروس کرونا، موجب آسیب کسب و کارهای متعددی از جمله فعالیتهای فرهنگی، هنری  و رسانه ای شده است، خاطرنشان کرد: از این رو با تصمیم ستاد ملی مبارزه با کرونا تسهیلاتی از طریق ثبت نام در سامانه کارااعطا می گردد.

وی با اشاره به این که تا 6 مردادماه جاری، 213 درخواست برای این تسهیلات ارائه شده است، ادامه داد: این درخواست ها شامل 315 نفر اشتغال می باشد.

زمزم مبلغ تسهیلات درخواست های ثبت شده را 3 میلیارد و 804 میلیون تومان عنوان کرد و گفت: تاکنون یک میلیارد و 69 میلیون تومان توسط بانک ها پرداخت شده است.

گفتنی است از پرونده های ثبت شده، 48 مورد صنوف فرهنگی و هنری دارای بیمه، 72 مورد صنوف دارای بیمه خویش فرما یا عضو صندوق هنرمندان و 93 مورد متعلق به فعالین فرهنگی، هنری ، رسانه ای و قرآنی فاقد بیمه است.

شایان ذکر است متقاضیان دریافت این تسهیلات تا 15 مردادماه جهت ثبت نام در سامانه کارا با تارنمای kara.mcls.gov.ir/Home/Main_header مهلت دارند.

۷ مرداد ۱۳۹۹ ۱۳:۳۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید