اخبار

جلسه شورای فرهنگ عمومی طبس برگزار شد

جلسه شورای فرهنگ عمومی طبس برگزار شد
جلسه مشترک شورای فرهنگ عمومی و ستاد امربه معروف و نهی از منکر شهرستان طبس برگزار شد و از ائمه جمعه طبس در قالب طرح ملی سه شنبه های تکریم، قدردانی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی؛ این جلسه با موضوع گرامیداشت اقامه اولین نمازجمعه و ارائه راهکار در جهت تقویت این فریضه و با حضور حجت الاسلام و المسلمین مجید نصیرایی نماینده مردم شهرستان های طبس، بشرویه، فردوس و سرایان در مجلس شورای اسلامی صبح امروز( 7 مرداد99) در محل دفتر امام جمعه طبس برگزار شد.

در این جلسه امام جمعه طبس با گرامیداشت یاد و خاطره ائمه فقید جمعه شهرستان طبس گفت: بیش از 900سنگر نمازجمعه در کشور فعال است و البته تا حد مطلوب و کمال نمازجمعه فاصله زیادی داریم و باید تلاش کنیم تا نمازجمعه جایگاه خودش را پیدا کند.

حجت الاسلام و المسلمین محمدرضا محمدی با اشاره به احادیث از اهمیت نمازجمعه گفت و از مسئولینی که در نمازجمعه حضور می یابند قدردانی کرد و افزود رویکرد ما در سنگر نمازجمعه تبیین سیاست های نظام جمهوری اسلامی است و سعی کرده ایم سلیقه ای عمل نکنیم.

همچنین نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی  گفت : مسئله فرهنگ از اهمیت زیادی برخوردار است و در فرمایشات مقام معظم رهبری مورد تاکید می باشد که از آن به مثل هوای تازه یاد می کنند که اگر سالم باشد مردم با نشاط و اگر مسموم باشد،مردم آسیب خواهند دید.

حجت الاسلام و المسلمین مجید نصیرایی اظهار داشت:متاسفانه در خیلی از کارها فرهنگ را جدی نگرفته ایم و ساده از آن عبور کرده ایم و اگر برای کارهایی که ارزش قائل هستیم،یک دهم آن را برای فرهنگ بودیم، امروز شرایط ما بهتر بود.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی بیان داشت: نظام وانقلاب اسلامی از دل فرهنگ بوده است و اصل این انقلاب بر اساس آموزه ها و اعتقادات دینی بوده است و مردم براساس همین فرهنگ و آموزه های دینی بوده که حتی با شرایط سخت امروز پشت نظام را خالی نکرده اند.

وی در ادامه گفت: ماباید به مقوله فرهنگ به عنوان اساس کار نگاه کنیم و اگر امنیت،اقتصاد خوب،پیشرفت می خواهیم اساسش فرهنگ است که بتوانیم جلو برویم.

حجت الاسلام و المسلمین مجید نصیرایی در پایان نیز از تدبیر و ورود ستاد امربه معروف و نهی ازمنکر شهرستان طبس به بحث گرانی مسکن و احاره بها به عنوان یک منکر، تشکر نمود و افزود: نگاه ها همه سلبی نباشد بلکه ایجابی هم باشد و مثلا از اصناف و کسبه با انصاف  و یا مسئولین خوب توسط این ستاد قدردانی شود.

در ادامه اعضا به بیان نظرات خود پرداختند و در پایان جلسه و در راستای سه شنبه های تکریم توسط اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و نمایندگی دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد طبس از حجت الاسلام و المسلمین محمدرضا محمدی امام جمعه طبس و حجج الاسلام زنجانی طبسی و مودب ائمه جمعه موقت طبس قدردانی شد.

۸ مرداد ۱۳۹۹ ۰۷:۵۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید