اخبار

برگزاری جلسه شورای فرهنگ عمومی شهر شوسف

برگزاری جلسه شورای فرهنگ عمومی شهر شوسف
اولین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهر شوسف نهبندان با دستور کار ترویج فرهنگ عمومی توسعه زیر ساخت های فرهنگی و هنری ) با حضور امام جمعه شهر شوسف و اعضاء شورای فرهنگ عمومی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی، در این جلسه که در یک مردادماه در محل بخشداری شوسف برگزار شد، ابتدا حجت الاسلام نوری با عرض تبریک سالروز ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س) بر ضرورت ترویج فرهنگ ازدواج آسان تاکید کرد گفت: باید در این خصوص فرهنگ سازی کنیم و خانواده ها در این امر از تعیین مهریه های  بالا خود داری نمایند و مراسم ازدواج جوانان به صورت آسان برگزار گردد تا مشکلات جوانان در این زمینه حل گردد ، پایه و اساس ازدواج بر ساده زیستی و دوری از تجملات بنا شود تا زمینه ازدواج همه جوانان آسان گردد

وی ضمن تاکید بر ترویج فرهنگ عمومی خواستار توجه مسئولین بر اجرای برنامه های فرهنگی در شهر شوسف شد و افزود:  با توجه به تهاجم فرهنگی اجرای برنامه های فرهنگی می تواند با این تهاجمات مقابله کند.

 در ادامه  محمدی، دبیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان،  بیان کرد: وجه بارز و تفاوت  انقلاب اسلامی  با سایر انقلاب های دوران معاصر از حیث هدف، روش تحقق و نتایج در حوزهای فرهنگی می باشد. وی افزود: بعد از انقلاب حضرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری به صورت ویژه در حوزهی فرهنگ بیانات راه گشا داشته اند و بر خلاف همه تاکیدات امروزه از این موضوع مهم غفلت شده است.

به گفته وی شورای فرهنگ عمومی در سال 1364 مصوب و در سال 1365 به صورت رسمی آغاز به کار کرده است. مهم ترین  وظیفه شورای فرهنگ عمومی رصد مسائل فرهنگی و ارائه طرح و برنامه جهت حل مشکلات و معضلات فرهنگی است


در پایان اعضاء پیشنهادات و برنامه های اجرایی خودشان را در راستای موضوعات جلسه ارائه نمودند.

۸ مرداد ۱۳۹۹ ۰۸:۰۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید