اخبار

مود ، نهبندان و خوسف به شبکه شهرهای خلاق فرهنگی و هنری پیوستند

مود ، نهبندان و خوسف به شبکه شهرهای خلاق فرهنگی و هنری پیوستند
​معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی گفت: مود ، نهبندان و خوسف به شبکه شهرهای خلاق فرهنگی و هنری پیوستند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی ، سید علی زمزم با بیان این که داوری آثار دریافتی و انتخاب شهرهای مرحله نهایی از میان ۳۶۷ شهر مشارکت کننده در این طرح انجام گرفت، ادامه داد: پس از چند مرحله داوری 129 شهر در 9 حوزه موضوعی به مرحله نهایی راه یافتند.

به گفته وی خوسف در حوزه ادبیات به شبکه 27 شهر خلاق ، مود در حوزه صنایع دستی و سنتی به شبکه 18 شهر خلاق و نهبندان در حوزه هنرهای تجسمی به شبکه 22 شهر خلاق فرهنگی و هنری در کشور پیوست.

زمزم با اشاره به این که توجه به ظرفیت‌های بومی، محلی، ملی و ارزش‌های دینی در طراحی و اجرای برنامه‌ها از جمله شاخص های انتخاب شهرها توسط هیئت داوران بود، اضافه کرد: تأثیر پایدار در ارتقای سطح فرهنگ و هنر شهر، مشارکت مردمی و فعالان حوزه فرهنگ و هنر و خلاقیت و نوآوری در برنامه‌ها نیز از دیگر شاخص ها بود.

لازم به ذکر است که شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر عنوان طرحی برای شناسایی ظرفیت‌های فرهنگی و هنری در شهرها و مناطق جغرافیایی ایران با نگاه آمایش سرزمینی و ایجاد شبکه‌هایی برای تعریف همکاری‌ها و برنامه‌های مشترک میان آن‌ها است.

این طرح با محوریت معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و با مشارکت نهادها و دستگاه‌های فعال فرهنگی و هنری در حوزه شهری از جمله سازمان شهرداری و دهیاری‌های کشور، وزارت میراث فرهنگی و گردشگری و کمیسیون ملی یونسکو در حال اجراست.

 

۱۸ شهریور ۱۳۹۹ ۱۳:۳۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید