اخبار

زیرساخت های علمی همایش استاد فروزانفر فراهم شود

زیرساخت های علمی همایش استاد فروزانفر فراهم شود
عضو هیات امنای آثار استاد فروزانفر در بشرویه گفت: اکنون که با برگزاری همایش بین المللی استاد فروزانفر در بشرویه موافقت شده است، زیر ساخت های علمی لازم برای همایش نیز فراهم شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی، «عباس جعفرزاده» با بیان این که در راستای برنامه ریزی برای این رویداد بزرگ بین المللی مصوبه شورای فرهنگ عمومی شهرستان و انجمن مفاخر شهرستان را گرفته ایم ، خاطرنشان کرد: در اولین نشست انجمن مفاخر استان، فرآهم شدن اقدامات زیر بنایی این همایش مطرح خواهد شد.

وی بیان کرد: زنده یاد استادبدیع الزمان فروزانفر ، مولوی پژوه و مثنوی نگر قرن حاضر از علمای دیار اخلاق مداران دین پایه، اهل بشرویه است.

وی با اشاره به پیشنیه فرهنگی شهرستان بشرویه، افزود: بشرویه مفتخر به وجود ادیبان و فاضلان بسیار در دورانی نه چندان دور است که می توان به استاد بدیع الزمان فروزانفر به عنوان یکی از این شخصیت ها اشاره کرد.

جعفرزاده با بیان این که برای معرفی شخصیت علمی و آثار استاد بدیع الزمان فروزانفر و سایر علما و مفاخر گرانقدر شهرستان بشرویه نیازمند مشارکت تمامی صاحبان فکر و اندیشه و فرهنگیان هستیم، ادامه داد: مردم این شهرستان به مولوی و فروزانفر به عنوان بالهای معرفت و مروجین حقانیت واقعی افتخار می کنند چرا که مولوی را فروزانفر به مردم بشرویه شناسانده است.

وی افزود: وارثان خلق نیکو و متمولین قناعت پیشه با پیشینه ای گرانقدر امروز به مرقد مولوی عارف، نگاهی عاشقانه دارند و به فروزانفر عاشق، نظری عارفانه و هردو را خمیرمایه پاسداشت خوبی ها قرار داده اند که یکی از اهداف آن تحقق شعار از بشرویه تا قونیه است.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بشرویه نیز تصریح کرد: استاد فروزانفر نه تنها برای مردمان بشرویه و استان خراسان جنوبی بلکه برای کشور و همچنین کشورهای همسایه فارسی زبان شناخته شده است.

طیبه صافی خاطرنشان کرد: آثار ادبی ایشان همچنان با گذشت 50 سال از غروب ایشان مورد عنایت ادیبان ایران اسلامی است.

وی با اشاره به این که در آستانه زاد روز استاد فروزانفر مجدد در دور جدید فعالیت های این انجمن به دنبال برگزاری هر چه بهتر همایش در سال آینده هستیم، اضافه کرد: با اداره کل مذاکره خواهیم داشت تا آمادگی خود را در راستای برگزاری نشست انجمن مفاخر استان در بشرویه را اعلام کنیم.

 

۱۸ شهریور ۱۳۹۹ ۱۰:۰۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید