اخبار

برگزاری مسابقات قرآنی مدهامتان به صورت مجازی

برگزاری مسابقات قرآنی مدهامتان به صورت مجازی
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بشرویه، از برگزاری چهاردهمین دوره مسابقات قرآنی مدهامتان ویژه اعضای کانون‌های مساجد خبر داد و گفت: این مسابقات در چهار رشته ترتیل، قرائت نماز، مکبری و اذان و به صورت مجازی برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی، «صافی» با بیان این که مسابقات امسال ویژه سنین 9 تا 14 سال (متولدین سال‌های 90-1385) است، افزود: این مسابقات در رشته‌های تلاوت نور (ترتیل سوره‌های یاسین، الرحمن و واقعه) و قرائت نماز ویژه خواهران و برادران و رشته‌های مکبری و اذان ویژه برادران برگزار می‌شود.

وی با اشاره به این که شرکت‌کنندگان باید آثار خود را در سامانه بچه‌های مسجد به آدرس bachehayemasjed.ir  بارگذاری کنند، ادامه داد: نفرات برتر در هر رشته به مرحله کشوری راه می‌یابند و با توجه به شرایط فعلی ناشی از شیوع کرونا، نحوه برگزاری مرحله کشوری این مسابقه متعاقبا اعلام خواهد شد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بشرویه با بیان این که ضبط آثار شرکت‌کنندگان به دلیل شیوع بیماری کرونا در منازل بلامانع است، تصریح کرد: البته در شرایط عادی اجرا و ضبط این آثار در مساجد از اولویت برخوردار بوده و امتیاز بیشتری دارد.

صافی اضافه کرد: همانند دوره‌های قبل افرادی که در مرحله کشوری مسابقات مدهامتان، سازمان اوقاف و امورخیریه، آموزش و پرورش، بسیج، معاونت قرآن و عترت و ...)  طی سال های ۹۶ تا ۹۸رتبه های اول تا سوم، ممتاز، عالی و شایسته تقدیر را کسب کرده‌اند و افرادی که در مرحله استانی مسابقات مذکور رتبه اول را کسب کرده باشند نمی‌توانند در این مسابقات شرکت کنند.

وی در خصوص شرایط اختصاصی رشته «قرائت نماز» ویژه برادران و خواهران، بیان کرد: در این بخش شرکت‌کننده باید به اجرای زنده نماز سه رکعتی اقدام کند و همه اذکار (تسبیحات اربعه) با صدای بلند قرائت شود.

به گفته وی در رشته قرائت نماز، بخش‌های فصاحت و تجوید، صحت قرائت، لحن، صوت، وقف و ابتدا، آداب و شرایط و اجرای ممتاز، داوری می‌شود، ضمن اینکه حداکثر زمان اثر سه دقیقه و حجم اثر حداکثر۳۰ مگابایت باشد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بشرویه در مورد شرایط اختصاصی رشته اذان ویژه برادران گفت: در این رشته فقط اذکار اذان از «الله اکبر» تا «حی علی الصّلاه» ضبط و ارسال شود و در این رشته در بخش‌های فصاحت و تجوید، صحت قرائت، لحن، صوت، آداب و شرایط و اجرای ممتاز داوری می‌شود.

صافی با اشاره به شرایط اختصاصی رشته مکبری ویژه برادران یاد آور شد: اثر مربوط به اجرای زنده مکبری برای نماز دو رکعتی است و در این رشته بخش‌های فصاحت و تجوید، صحت قرائت، لحن، صوت، آداب و شرایط و اجرای ممتاز داوری می‌شود.

وی در پایان تصریح کرد: علاقه مندان می توانند جهت اطلاعات بیشتر به سایت http://dkmkj.ir/ مراجعه و یا با شماره 05632332554 داخلی 6تماس گیرند.

۲۲ شهریور ۱۳۹۹ ۱۰:۳۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید