اخبار

خراسان جنوبی رتبه اول در پرداخت تسهیلات کرونا

خراسان جنوبی رتبه اول در پرداخت تسهیلات کرونا
معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی، گفت: خراسان جنوبی با پرداخت 3 میلیارد و 193 میلیون تومان تسهیلات ویژه آسیب دیدگان از کرونا، رتبه اول را در بین استان ها دارد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی، سید علی زمزم با بیان این خبر، عنوان کرد: تاکنون 301 فقره پرونده درخواست تسهیلات از سوی اهالی و کسب و کارهای فرهنگی، هنری، رسانه ای و فعالین قرآنی استان ثبت شده است.

وی با اشاره به این که از این تعداد 93 فقره خویش فرما، 56 فقره رسمی و 154 فقره فاقد بیمه بوده اند، ادامه داد: تعداد کل اشتغال به نفرهای ثبت شده نیز 418 مورد است.

معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مجموع تسهیلات درخواستی این پرونده ها را 4 میلیارد و 860 میلیون تومان عنوان کرد و گفت: از این مبلغ 1 میلیارد و 438 میلیون تومان خویش فرمایی، 2 میلیارد و 681 میلیون تومان کسب و کارهای رسمی و 919 میلیون تومان غیر رسمی بوده است.

زمزم با بیان این که افراد و اشخاص فاقد بیمه و یا اعضای صندوق هنرمندان تا 31 شهریورماه برای ثبت نام در سامانه کارا مهلت دارند، خاطرنشان کرد: نرخ تسهیلات ارایه شده 12 درصد با بازپرداخت 24 ماهه و تا سقف 16 میلیون تومان برای هر نفر اعلام شده است.

۲۵ شهریور ۱۳۹۹ ۰۸:۵۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید