اخبار

به مناسبت روز ملی سینما؛

از فعالین هنر سینما در طبس تجلیل شد

از فعالین هنر سینما در طبس تجلیل شد
مراسم تجلیل از فعالین هنر سینما و نکوداشت یاد و خاطره جانباختگان زلزله شهریور1357 شهرستان طبس، برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی؛ در این مراسم که بعدازظهر روز گذشته (25شهریور99) به همت خانه فرهنگ شهرداری و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی طبس، در محل خانه فرهنگ، برگزار شد ؛ اعضای شورای اسلامی شهر طبس،  شهردار طبس، سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی،جمعی از هنرمندان هنر سینما و عکاسان حضور داشتند.

در ابتدای این مراسم، سید‌حمید حقی، مسئول خانه فرهنگ شهرداری با ارائه گزارشی تصویری، از تاریخچه سینما در طبس از پیش از زلزله تا هم اکنون ( پروژه سینما امید) سخن گفت.

کارشناس سینمایی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، در این گزارش همچنین درخصوص تعدادی از آثار سینمایی که در طبس ساخته شده اند؛ همانند «پ مثل پلیکان» و «در مفرش خاک خفتگان می بینم»، توضیحاتی داد .

در ادامه محمود امینی، عضو شورای اسلامی شهر طبس در خصوص پروژه پردیس سینمایی امید و مراحل انجام کار آن مطالبی را بیان کرد و افزود: این سینما در زمینی به مساحت 1700 مترمربع با زیربنای 700 متر مربع، در سه سالن با ظرفیت های 130 ،90 و 45 نفره خواهد بود.

در این مراسم فیلم «چرخ نان» اثر حسین نظری، هنرمند سینماگر طبسی، به همراه تصاویری از پشت صحنه کارهای ایشان، انیمیشن «در خانه بمانیم» ساخته احمدرضا نظری که از شبکه های سراسری نیز پخش شده و فیلم «نخل های ماندگار» اثر سید حمید حقی که شامل مصاحبه با شاهدان عینی زلزله 57 طبس است، به نمایش درآمد.

مقارن با ساعت 19:36 لحظه وقوع زلزله 25 شهریور 1357 طبس ،حاضران در مراسم ،به احترام همشهریان عزیزی که در این حادثه تلخ، آسمانی شده اند؛ ایستادند و با قرائت فاتحه و صلوات، یاد و خاطره همه جانباختگان را گرامی داشتند.

 در پایان این مراسم از آقایان حسین نظری، هنرمند فیلمساز طبسی وجواد رحمانی، مدیر سینما فرهنگ طبس توسط اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی طبس با تقدیم هدایایی، تقدیر شد .

همچنین سه بسته حمایتی جهت تولید فیلم کوتاه، به سه هنرمند جوان فیلمساز آقایان احمدی ، حسینی مقدم و احمد رضا نظری اهدا شد.

لازم به ذکراست: سید علی هاشمی، رئیس شورای اسلامی شهر طبس،از احمد رضا نظری، سازنده انیمیشن «در خانه بمانیم» با اهدای هدیه ای ، تجلیل کرد.

یادآورمی شود:در تقویم، 21 شهریورماه، روز ملی سینما نامگذاری شده است.

۲۶ شهریور ۱۳۹۹ ۰۹:۳۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید