اخبار

در انقلاب اسلامی واقعه ای مهم تر از دفاع مقدس نیست

در انقلاب اسلامی واقعه ای مهم تر از دفاع مقدس نیست
امام جمعه بشرویه با تاکید بر این که هیچ واقعه ای در انقلاب اسلامی مهم تر از دفاع مقدس نیست، تصریح کرد: زیرا که مجموعه ای از ارزش های انسانی شامل ظلم ستیزی، وطن دوستی، پیروی از ولایت فقیه، ایمان، ایثار، شهادت و... را شامل می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی؛ حجت الاسلام « معلمی» به تعبیر امام راحل (ره) از جنگ به عنوان یک نعمت اشاره کرد و گفت: هر چه قدر برای انعکاس و انتقال مفاهیم آن تلاش شود در مقابل ثمرات و نتایج آن ناچیز است.

وی هنر را بهترین ابزار برای انتقال فرهنگ دفاع مقدس خواند و افزود: چنانچه رشادت و فداکاری جوانان آن زمان به نسل جدید منتقل شود و با الگوبرداری از آنان به دل دشمن زده و بر تهاجم فرهنگی غلبه کنند، شاهد تعالی فرهنگی خواهیم بود.
به گفته وی اندیشه های ایثارگرانه، تبعیت از ولایت،ایمان، عشق به شهادت و ... ارزش های فرهنگ دفاع مقدس است که نیاز به توجه بیشتر و کار فرهنگی دارد.
امام جمعه بشرویه با تاکید بر این که هر چه بیشتر در خصوص این موارد محتوای فرهنگی و هنری تولید و به مخاطبان ارایه شود ، جامعه را در برابر حوادث ایمن کرده اید، ادامه داد: در حوزه دفاع مقدس، منابع و محتوا زیاد یافت می شود، اما آن طور که باید و شاید تولید اثر انجام نشده است تا جوابگوی نیاز مردم باشد. لذا امید است جشنواره تئاتر خیابانی افلاکیان در شان دفاع مقدس و با ارایه آثار فاخر برگزار شود.
به گفته وی بهترین ابزار برای انتقال فرهنگ دفاع مقدس هنر است و هیچ راهکاری به این اندازه موثر نیست.
۹ مهر ۱۳۹۹ ۱۰:۵۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید