اخبار

فرهنگ و هنر باید در خدمت تعالی ایمان و در راه خدا باشد

فرهنگ و هنر باید در خدمت تعالی ایمان و در راه خدا باشد
نماینده مردم فردوس، طبس، بشرویه و سرایان در در مجلس شورای اسلامی، با بیان این که هنرمند برای نشان‌دادن هنر، ظرفیت وسیعی را به کار می‌گیرد و افراد زیادی متاثر از آن خواهند شد، ادامه داد: به همین جهت، فرهنگ و هنر باید در خدمت تعالی ایمان و در راه رسیدن به خدا باشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی، نماینده مردم فردوس، طبس، بشرویه و سرایان در مجلس شورای اسلامی با حضور در جمع انجمن ادبی فروزانفر و تنی چند از هنرمندان بشرویه ، با عرض خدا قوت، از فعالیت های هنرمندان و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان تشکر کرد.

حجت الاسلام والمسلمین نصیرائی در این نشست با بیان این که بهترین زبان برای گفت‌وگو با همه نژادها، رنگ‌ها و مذهب‌ها، زبان هنر است، ادامه داد: هنر فاخر از بینش اسلامی و نگرش انسان به طبیعت نشأت گرفته و نشان دهنده این است که نه تنها اسلام دارای هنر خاص خود است ، بلکه هنرهایی که با انسانیت مخالفت نداشته باشند را نیز تایید می‌کند.

وی با اشاره به انجمن استاد فروزانفر و فعالیت ها و اقداماتی که تا کنون در معرفی این شخصیت برجسته انجام شده است ، عنوان کرد: بشرویه مفاخر و مشاهیر به نامی دارد که باید در راستای معرفی آنان تلاش مضاعفی صورت گیرد، ما نیز در این راستااز هر کمکی دریغ نخواهیم کرد.

جعفر زاده مسئول انجمن استاد فروزانفر نیز به فعالیتهای انجام شده اشاره کرد و افزود: در حال برنامه ریزی برای برگزاری همایش بین المللی استاد فروزان فر در سال 1401 هستیم.

وی اضافه کرد: در این میان برنامه های جانبی همایش از جمله فراخوان ، انتخاب و درج تاریخی در تقویم به نام استاد و ارتباط با شهر قونیه ، مدفن مولانا، و ایجاد پل ارتباطی بین این دوشهر تحت عنوان خواهر خواندگی پیگیری می شوند.

جعفرزاده به مشارکت هیئت دوچرخه سواری شهرستان نیز اشاره کرد و گفت: به دنبال این هستیم تا دوچرخه سواران با رکاب زدن به سمت قونیه، زمینه این ارتباط را فرآهم کنند و پیام همایش استاد فروزانفر را به قونیه برسانند.

۹ مهر ۱۳۹۹ ۱۱:۴۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید