اخبار

دشمنان در پی تغییر فرهنگ عمومی مردم

دشمنان در پی تغییر فرهنگ عمومی مردم
رئیس شورای فرهنگ عمومی نهبندان بیان کرد: فرهنگ عمومی مبنی بر آموزه های دینی است و دشمنان سعی در تغییر فرهنگ مردم از طریق زبان، لباس، سبک زندگی و ... دارند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی، 19 مهرماه جاری سومین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان نهبندان با دستور کار آسیب های اجتماعی « مواد مخدر» با حضور امام جمعه، و اکثریت اعضای شورای فرهنگ عمومی شهرستان تشکیل شد.

در این جلسه حجت الاسلام خزاعی امام جمعه نهبندان عنوان کرد: استکبار جهانی امروزه به جنگ فرهنگ عمومی مردم و کشور از طریق مواد مخدر آمده است و سعی در پیاده کردن اهداف خود دارد.

وی در ادامه بیان کرد: ریشه بسیاری از آسیب ها اجتماعی مواد مخدر است و باید با برنامه ریزی ، هماهنگی و تلاش مضاعف سعی شود تا مواد مخدر این بلای خانمان سوز در جامعه کاهش یافته و از بین برود، چرا که آسیب های مواد مخدر بنیان خانواده را از بین برده و موجب آسیب های اجتماعی  از جمله طلاق و نابه هنجاری های دیگر شود.

محمدی دبیر شورای فرهنگ عمومی نهبندان در ادامه این جلسه ضمن ارائه گزارش جلسات قبلی شورای فرهنگ عمومی گفت: مواد مخدر آغاز کننده تمام آسیب های اجتماعی است و مشکلات آسیب پذیر و مخربی را در جامعه و در نهاد خانواده  به وجود خواهد آورد.

وی افزود: شناسایی نقاط پر خطر در حوزه آسیب های اجتماعی و مواد مخدر می تواند تاثیر بسیار خوبی در کاهش آن داشته باشد .

به گفته وی باید در این خصوص از ظرفیت مردمی و سازمان های مردم نهاد کمک گرفت و دستگاه های فرهنگی باید پای کار بیایند.

۲۰ مهر ۱۳۹۹ ۱۰:۵۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید