اخبار

جزییات قرارداد بیمه درمان تکمیلی صندوق اعتباری هنر در سال ۱۳۹۹-۱۴۰۰

جزییات قرارداد بیمه درمان تکمیلی صندوق اعتباری هنر در سال ۱۳۹۹-۱۴۰۰
معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی از جزییات قرارداد بیمه درمان تکمیلی صندوق اعتباری هنر در سال ۱۳۹۹-۱۴۰۰ خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی؛ سید علی زمزم با بیان این که خدمات بیمه تکمیلی صندوق اعتباری هنر در قالب سه طرح (امید، آرامش و رفاه) با ۳ سقف قیمتی از پوشش‌های متفاوت ارائه می‌شود، ادامه داد: بر این اساس مبلغ پرداختی سهم اعضا برای طرح امید ۱۳۰ هزارتومان، طرح آرامش ۵۰۰ هزارتومان و طرح رفاه ۱میلیون و ۱۰۰ هزار تومان است.
وی با بیان این که در "طرح امید " جبران هزینه های درمان بیمارستانی و اعمال جراحی عمومی، جبران هزینه اعمال جراحی تخصصی بدون سقف در نظر گرفته شده است، اضافه کرد: همچنین هزینه‌های شیمی درمانی، رادیوتراپی، آنژیوگرافی، جراحی و پیوند اعضا در این طرح بدون سقف است.

به گفته وی اعضا ۳۱درصد از مبلغ کل را در این طرح پرداخت می کنند که این میزان در ۳ سال گذشته به طور میانگین تنها ۷درصد افزایش داشته است.
معاون امور هنری و سینمایی به "طرح آرامش " اشاره کرد و افزود: این طرح شامل پوشش های درمانی مانند جبران هزینه‌های درمان بیمارستانی و اعمال جراحی عمومی، جبران هزینه اعمال جراحی تخصصی بدون سقف است و سقف پرداخت در بخش جبران هزینه های زایمان طبیعی و عمل سزارین، نازائی و ناباروری ۴ میلیون تومان در نظر گرفته شده است.

زمزم سهم پرداختی اعضا در این طرح را ۳۸.۵درصد از مبلغ کل اعلام کرد و گفت: این در حالی است که سال گذشته سهم اعضا ۴۲.۵ درصد بود و در مقایسه با میانگین ۳ سال گذشته ۴درصد کاهش یافته است.
وی در ادامه با اشاره به "طرح رفاه" ، عنوان کرد: سهم پرداختی اعضا معادل ۶۳.۶ درصد از کل مبلغ است که در مقایسه با معدل ۳ سال قبل ۷درصد رشد کرده است.
به گفته وی در طرح رفاه اعضاء صندوق می‌توانند از خدماتی چون جبران هزینه های درمان بیمارستانی و اعمال جراحی عمومی، جبران هزینه اعمال جراحی تخصصی، جبران هزینه‌های زایمان طبیعی و عمل سزارین، نازائی و ناباروری و جبران هزینه های پاراکلینیکی بدون سقف بهره ببرند.
معاون امور هنری و سینمایی خاطرنشان کرد: در تنظیم قرارداد با شرکت بیمه اغلب اقدامات ویژه و خاص پزشکی نظیر خدمات بیمارستانی، شیمی درمانی، انواع جراحی های عمومی و تخصصی، پاراکلینیکی (اندوسکوپی، اسکن، تست ها. شکستگی، اقدامات تشخیصی، رادیو گرافی ها و . .) جبران هزینه های آزمایشگاهی بدون سقف است.

شایان ذکر است در قرارداد سالجاری اعضایی که بیمه تکمیلی آنها در فصل تابستان به صورت رایگان از سوی صندوق ارائه شد، امکان تغییر طرح، بدلیل تمدید قرار داد با شرکت بیمه برای آنها وجود ندارد.

گفتنی است اعضای خانه سینما و خانه تئاتر براساس روال سابق و براساس تصمیم صنفی از امکانات طرح آرامش برخوردار بودند و امسال نیز مانند ۳ سال گذشته از خدمات طرح آرامش بهره‌مند هستند.

۲۷ مهر ۱۳۹۹ ۰۸:۵۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید