اخبار

هفته وحدت نماد و پیام صلح و دوستی برای پیروان راستین و حقیقی دین اسلام

هفته وحدت نماد و پیام صلح و دوستی برای پیروان راستین و حقیقی دین اسلام
رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی نهبندان گفت: هفته وحدت بی‌تردید نماد و پیام صلح و دوستی برای پیروان راستین و حقیقی دین و مکتب انسان ساز اسلام است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی، محمدی به مناسبت هفته وحدت ومیلاد خجسته نبی مکرم اسلام حضرت محمد (ص) پیامی صادر کرد. در متن این  پیام آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم

ماه ربیع الاول یاد آور میلاد آخرین رسول خدا و پیامبر صلح و دوستی است که به حقیقت فصلی برای عمل به سیره آن مقام آسمانی بوده و هفته وحدت بی‌تردید نماد و پیام صلح و دوستی برای پیروان راستین و حقیقی دین و مکتب انسان ساز اسلام است.

در هفته وحدت پیام آور این است که مسلمانان همه با هم برادرند و با دست اتحاد و یکپارچگی و همگرایی و ذهن هوشیار، در سایه دستورات پیامبر خدا و عترت پاک آن حضرت، مجال از تفرقه افکنی بیگانگان را می گیرند و در سایه قرآن کریم و سنت و سیره رسول اکرم (ص) وحدت و یکرنگی خود را حفظ می کنند.

فلذا رهبر کبیر انقلاب حضرت امام راحل(ره) همچون همیشه با نگاه تیزبین و افکار ژرف و درک عمیق خود از مسائل جهان، خطر سیطره اجانب بر امت اسلامی و فروپاشی جوامع آنان را، احساس و منبعث از آیه شریفه "واعتصمو به حبل الله جمیعاً ولاتفرقوا" با اعلام ایام میلاد فرخنده حضرت رسول اکرم(صلی الله علیه و آله) به عنوان "هفته وحدت"، ندای وحدت و یکپارچگی امت الهی- اسلامی را طنین افکن نمود و نقطه عطفی را در عزّت، سربلندی و انسجام هر چه بیشتر مسلمانان جهان به وجود آوردند.

۹ آبان ۱۳۹۹ ۰۹:۲۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید