اخبار

برگزاری جلسات ایام دهه فاطمیه با رعایت شیوه نامه های بهداشتی

برگزاری جلسات ایام دهه فاطمیه با رعایت شیوه نامه های بهداشتی
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی گفت: در ایام دهه فاطمیه تاکید بر برگزاری مراسمات همراه با رعایت حداکثری شیوه نامه های بهداشتی است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی، پنجاه و یکمین جلسه کمیته اطلاع رسانی و تبلیغات شورای اطلاع رسانی خراسان جنوبی با حضور اعضای جلسه برگزار شد.
ناصر نبی زاده با اشاره به موارد مطرح شده در جلسه اخیر ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا عنوان کرد: در این جلسه ضمن تاکید بر روند نزولی بیماری، عامل اصلی کاهش، رعایت اصناف، مردم و کارکنان و در مجموع عموم جامعه عنوان شد که تداوم آن استمرار روند کاهشی را در پی خواهد داشت.
وی با تاکید بر این که طبق آمار اعلام شده، همچنان بیش از 65 درصد ابتلاها به دلیل دورهمی های خانوادگی است،  اضافه کرد : باید تمرکز و کوشش ها برای اقناع سازی مردم، رعایت فاصله گذاری اجتماعی و عدم برگزاری دورهمی های خانوادگی ادامه داشته باشیم.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خاطرنشان کرد : با وجود کاهش آمار مبتلایان، تعداد فوتی ها در استان نسبت به سرانه کشور بالاست و امیدواریم با تداوم رعایت ها این آمار نیز کاهش یابد.
نبی زاده از برقراری محدودیت های تردد از ساعت 10 شب تا 4 صبح در تمام شهرستان های استان نیز خبر داد و افزود: در ایام دهه فاطمیه نیز تاکید بر برگزاری مراسمات همراه با رعایت حداکثری شیوه نامه های بهداشتی است.
وی در بخش دیگری از سخنانش با تأکید بر گسترش استفاده از فروشگاه های اینترنتی در خراسان جنوبی با هدف کاهش ترددها، از رسانه های استان تقاضا کرد در این زمینه با تولید محتوا اقدامات لازم را در راستای اطلاع رسانی و تشویق مردم به این سمت انجام دهند.

مدیرکل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی نیز گزارشی از اقدامات انجام شده از ابتدای شیوع بیماری کرونا تاکنون را ارائه داد.
اشرفی با بیان این که در سه ماهه اسفند، فروردین و اردیبهشت بیش از 6 هزار و 300 نفر در سامانه بیمه بیکاری ثبت نام کردند، خاطرنشان کرد: قریب به 5 هزار و 500 نفر آن ها مشمول این بیمه شدند.
وی با اشاره به این که از خردادماه در راستای پرداخت تسهیلات سامانه کارا به آسیب دیدگان بیماری کرونا، 6 هزار و 481 پرونده درخواست متقاضیان به بانک های عامل ارسال شده است، اضافه کرد:  5 هزار و 442 پرونده با ارزش بیش از 59  میلیارد تومان به متقاضیان پرداخت شده است. به گفته وی اعتبارات تزریق شده به خراسان جنوبی در این زمینه 131 میلیارد تومان است، تصریح کرد: متقاضیان دریافت این تسهیلات هر چه سریع تر برای ثبت نام در سامانه کارا اقدام کنند.
مدیرکل اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی به شناسایی اقشار کم درآمد استان در راستای پرداخت 100 تا 120 هزار تومانی تسهیلات ماهیانه بلاعوض دولت اشاره کرد و گفت: بیش از 150 هزار خانوار در استان بر اساس دهک های تعریف شده در ستاد ملی مقابله با کرونا، شناسایی و این مبلغ تا پایان سال به آنها اعطا می شود.
اشرفی با اشاره به بازرسی های اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی با همکاری مرکز بهداشت از رعایت شیوه نامه های بهداشتی در بنگاه های اقتصادی بزرگ سخن گفت و ادامه داد: از ابتدای شیوع بیماری کرونا تاکنون بیش از 3 هزار بازرسی با هدف جلوگیری از توقف چرخه اقتصادی انجام گرفته است.


۹ دی ۱۳۹۹ ۱۳:۴۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید