اخبار

طرح ملی «ایران قوی» کلان برنامه های وزارت ارشاد را پوشش می دهد

طرح ملی «ایران قوی» کلان برنامه های وزارت ارشاد را پوشش می دهد
مدیرکل برنامه ریزی ستاد فهمای کشور با تأکید بر اینکه طرح ملی «ایران قوی» کلان برنامه های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را پوشش می دهد، گفت: منطقه ۶ کانون های مساجد کشور شامل استان‌های خراسان جنوبی، رضوی و خراسان شمالی تاکنون در رتبه اول بین دیگر مناطق قرار دارند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی به نقل از خبرگزاری شبستان، «حمیدرضا بنی‌اسدی» 17 دی در نشستی با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی گفت: امسال در راستای دومین دوره برگزاری رویداد ملی فهما، طرح ملی ایران قوی با هدف حضور هدفمند بچه های مسجد در فضای مجازی و تقویت بیشتر فعالیت های کانون های مساجد و ایجاد زمینه تبادل بیشتر بین فعالان مساجد طراحی شده است.

به گفته وی این طرح از ایام هفته دفاع مقدس آغاز شده و تا ۲۲ بهمن ماه و سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران ادامه دارد.

بنی اسدی خاطرنشان کرد: در شرایط کرونایی و تعطیلی مساجد که امکان برگزاری برنامه های فرهنگی و هنری به صورت حضوری فراهم نیست با استفاده از ظرفیت فضای مجازی شاهد حضور قوی کانون های مساجد در طرح ایران قوی هستیم.

 وی بیان کرد: در پنجمین هفته معرفی رابطین کانون‌های فرهنگی هنری مساجد، از بین ۱۴ رابط برتر کشوری، ۲ رابط فهمای خراسان جنوبی موفق به کسب رتبه برتر طرح ملی «ایران قوی» شدند.

 مدیرکل برنامه ریزی ستاد کانون های فرهنگی و هنری مساجد کشور با اشاره به توجه ویژه ستاد به استان های پهناور و مناطق مرزی، تصریح کرد: امسال طرح ملی «ایران قوی» به عنوان مبنای سنجش فعالیت های کانون هاست و درصدد هستیم تا از ۱۰ درصد کانون های برتر در سطح این استان تقدیر شود.

 بنی اسدی با تأکید بر اینکه طرح ملی «ایران قوی» کلان برنامه های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شامل شفافیت، هوشمندسازی، توسعه دسترسی فرهنگ و هنر و ارتقای کیفی و محتوایی محصولات فرهنگی و هنری را پوشش می دهد، خواستار تداوم حمایت و همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی از ستاد کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان شد.

 

لزوم نگاه ویژه به تقویت کانون های فرهنگی و هنری خراسان جنوبی

«ناصر نبی زاده» مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی هم با قدردانی از تلاش ها و پیگیری گسترده ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد خراسان جنوبی، گفت: در شرایط کاهش اعتبارات اما همچنان تلاش برای فعالیت کانون های مساجد و اجرای طرح ایران قوی در استان ادامه دارد.

 وی به با بیان اینکه خراسان جنوبی یک استان پهناور و سومین استان کشور به لحاظ وسعت است، ادامه داد: وسعت زیاد و پراکندگی جمعیت در این استان خدمت رسانی را سخت و مضاعف کرده است.

 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی با تاکید بر اهمیت ایجاد اشتغال و ارائه خدمات فرهنگی در مناطق مرزی، افزود: کانون های فرهنگی و هنری عامل وحدت در منطقه هستند و باید به استان های مرزی و پهناوری مانند خراسان جنوبی برای برقراری بیشتر عدالت نگاه ویژه ای شود.

 

طرح ایران قوی ابتکاری برای تقویت و ترغیت بچه های مسجد

حجت الاسلام «ابراهیم سبزه کار» مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد خراسان جنوبی از ساماندهی ۳۳ رابط فهما در کانون‌های فرهنگی مساجد استان خبر داد و اظهار کرد: هریک از رابطین با توجه به تقسیم‌بندی انجام شده، ۲۵ کانون همجوار را تحت پوشش دارند.

 وی با اشاره به ظرفیت های خوب رابطین کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان جنوبی، ابراز امیدواری کرد که با حمایت از برنامه های کانون‌ها و ایجاد شور و تلاش شاهد تقویت و جریان‌سازی هرچه بیشتر کانون ها باشیم.

 مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد خراسان جنوبی با بیان اینکه طرح ایران قوی ابتکاری برای تقویت و تشویق و ترغیت کانون های فرهنگی و هنری مساجد برای فعالیت بیشتر است، یادآور شد: مسابقه بزرگ وصیت‌نامه سردار شهید حاج قاسم سلیمانی به مناسبت سالروز شهادت این شهید و دهه بصیرت در حال برگزاری است که تاکنون ۱۲ هزار نفر در این مسابقه شرکت کرده اند.

 گفتنی است، مدیرکل برنامه ریزی و ارزیابی عملکرد ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور با هدف تشریح ابعاد طرح ملی ایران قوی و برنامه های آن به استان خراسان جنوبی سفر کرد.

۱۸ دی ۱۳۹۹ ۰۹:۱۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید