اخبار

هنر گاهی از منبر موثرتر است

هنر گاهی از منبر موثرتر است
امام جمعه فردوس در خصوص اهمیت و نقش هنر به سخن مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: هنر در اشاعه فرهنگ، گاهی از منبر هم موثرتر است و هنرمندان متعهدما پس از انقلاب توانستند در جهت تبیین مواضع انقلاب ، نظام و دفاع مقدس تلاش کنند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی، به مناسبت ایام فاطمیه (س) و سالگرد شهادت سردار دلها حاج قاسم سلیمانی و چهلم شهید عرصه علم و دانش حاج محسن فخری زاده ؛ شعرا ، مسئولین و اعضای انجمن های ادبی شهرستان با حجه الاسلام والمسلمین بابایی امام جمعه فردوس دیدار کردند.

حجه الاسلام بابایی در این دیدار از هنرمندان بخصوص شعرا و نویسندگان متعهد درخواست کرد تا در قالب شعر و با هنری  که دارند  مباحثی  مانند دفاع مقدس ،ولایت ، شهادت ، موفقیت های نظام ، دشمن شناسی ، مبارزه با استکبار و دفاع از مظلوم را در اشعار خود پیاده کنند.

ایمانی سرپرست فرهنگ ارشاد اسلامی فردوس نیز در این دیدار ضمن قدردانی از امام جمعه فردوس و حضور اساتید و هنرمندان حوزه شعر اظهار کرد:هنرمندان در رویدادهای تلخ و شیرین جامعه و ماندگار شدن آن ها نقش بسزایی ایفا می کنند.

به گفته وی این افراد در تمامی حوزه های هنری بخصوص شعر و نویسندگی در انتقال فرهنگ و مفاهیم به نسلهای آینده تاثیر گذار هستند.

گفتنی است در این مراسم شعرا تازه ترین سروده های خود را در خصوص سردار سلیمانی  قرائت کردند که مورد توجه و تحسین امام جمعه فردوس و سایر حاضرین در جلسه قرار گرفت.

۲۰ دی ۱۳۹۹ ۱۰:۲۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید