اخبار

نمایش آثار هنرمند بیرجندی در اولین نمایشگاه و کنفرانس بین المللی خوشنویسی جاده ابریشم

نمایش آثار هنرمند بیرجندی در اولین نمایشگاه و کنفرانس بین المللی خوشنویسی جاده ابریشم
معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی از نمایش آثار استاد "مهدی اسماعیلی مود" در اولین نمایشگاه و کنفرانس بین المللی خوشنویسی جاده ابریشم خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی، سید علی زمزم با بیان این خبر ، عنوان کرد: اولین نمایشگاه و کنفرانس بین المللی خوشنویسی جاده ابریشم با عنوان "رقص قلم" و با حضور هنرمندان 30 کشور جهان در مشهد افتتاح شد.

به گفته وی این نمایشگاه به همت کمیسیون ملی یونسکو، انجمن خوشنویسان ایران و شهرداری مشهد در پایتخت فرهنگی ایران از یک بهمن تا سوم فروردین در 6 بخش برگزار می شود.

معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به این که 5 اثر خوشنویسی استاد مهدی اسماعیلی مود ، مدیر انجمن خوشنویسان استان و از اساتید برجسته خوشنویسی کشور نیز در این نمایشگاه به نمایش درآمده است، اضافه کرد: این آثار با خط شکسته نستعلیق و در قالب شعر و آثار قرآنی نگاشته شده اند.

زمزم خاطرنشان کرد: در کنار نمایشگاه، نشست های تخصصی و گفتگو با حضور صاحبنظران کشورهایی همچون ایران، فرانسه، اسپانیا، ازبکستان، افغانستان، الجزایر، سوریه، پاکستان، هندوستان و کره جنوبی به مدت 3 روز از 2 تا 4 بهمن ماه برگزار خواهد شد.

وی افزود: پیشینه خوشنویسی در سطح ملی و بین المللی، وضعیت خوشنویسی معاصر کشورها، جایگاه خوشنویسی در میان سایر هنرها و نقش فرهنگی هنر خوشنویسی در میان کشورهای راه ابریشم از جمله موضوعات این نشست ها است که به صورت مجازی و زنده پخش خواهند شد.

معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد:  به منظور دسترسی به آثار قابل نمایش در نمایشگاه بین المللی خوشنویسی راه ابریشم، کمیسیون ملی یونسکو ایران نیز امکان بازدید آثار را در گالری مجازی به آدرس www.gallery.irunesco.org از تاریخ 1 تا 6 بهمن ماه در ساعت 21 به وقت ایران فراهم کرده است.

۲ بهمن ۱۳۹۹ ۱۰:۳۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید