اخبار

دغدغه اصلی عادی انگاری و سهل انگاری عمومی است

دغدغه اصلی عادی انگاری و سهل انگاری عمومی است
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی از نگرانی ها برای چشم انداز بیماری و همه گیری آن در استان و کشور سخن گفت و عنوان کرد: دغدغه اصلی عادی انگاری و سهل انگاری عمومی است که با گسترش این موضوع، کشور مجدد وارد پیک جدیدی از بیماری در اسفند ماه و آغاز سال نو خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی، پنجاه و پنجمین جلسه کمیته اطلاع رسانی و تبلیغات شورای اطلاع رسانی خراسان جنوبی با حضور اعضای جلسه و رؤسای کمیته های اطلاع رسانی در شهرستان ها دوشنبه 20 بهمن ماه جاری برگزار شد.
ناصر نبی زاده به محورهای اصلی مطرح شده در جلسه اخیر ستاد ملی مبارزه با کرونا و ستاد استانی اشاره کرد و گفت: مطابق گزارش های ارائه شده، تعداد شهرهای با وضعیت نارنجی در کشور افزایش پیدا کرده و به همان نسبت تعداد شهرهای با وضعیت آبی کاهش داشته است.
وی با اشاره به این که میزان رعایت پروتکل های بهداشتی و استفاده از ماسک به صورت میانگین در سطح کشور رو به کاهش است، اضافه کرد: در این ستاد، وضعیت هر استان مورد بررسی و تحلیل قرار گرفت و خوشبختانه خراسان جنوبی به عنوان استانی با وضعیت پایدار مشخص شد.
نبی زاده از نگرانی ها برای چشم انداز بیماری و همه گیری آن در استان و کشور سخن گفت و ادامه داد: دغدغه اصلی عادی انگاری و سهل انگاری عمومی است که با گسترش این موضوع، کشور مجدد وارد پیک جدیدی از بیماری در اسفند ماه و آغاز سال نو خواهد شد.
وی با تاکید بر این که استمرار وضعیت پایدار و رو به کاهش در استان مشروط به کنترل بیماری خصوصا در اواخر بهمن و اسفند ماه است، خاطرنشان کرد: باید با فرآهم سازی بستر رعایت پروتکل های بهداشتی ، استفاده از ماسک، شست و شوی دست ها، کاهش ترددها و عدم حضور در دورهمی ها، را مجدد سطح بالایی از حساسیت عمومی را در جامعه ایجاد کنیم.
مدیر کمیته اطلاع رسانی ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا با اشاره به آغاز واکسیناسیون از هفته جاری، عنوان کرد: نباید این موضوع موجب عادی انگاری شود زیرا که روند ایمنی در مقابل بیماری طولانی است .
نبی زاده با بیان این که نیروی انتظامی با همکاری رسانه های استان در خصوص آخرین تغییرات در وضعیت ساعات تردد و افزایش میزان جریمه ها اطلاع رسانی کند، ادامه داد: درخصوص افزایش ترددها در آرامستان ها نیز اطلاع رسانی مجدد انجام شود .
وی خواستار جدیت در عدم ارائه خدمات به افراد فاقد ماسک در ساختارهای اداری، خدماتی و اصناف شد و بیان کرد: طبق گزارشات، بیش از 90 درصد اصناف و 100 درصد در ادارات از ماسک استفاده می کنند.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی اظهار کرد: متاسفانه یکی از علت های اصلی فوتی های بیماری کرونا، مراجعه دیر هنگام به مراکز درمانی عنوان شده است، در این بستر با استفاده از ظرفیت کارشناسان دانشگاه علوم پزشکی و سایر صاحب نظران اطلاع رسانی های لازم انجام گیرد.

۲۰ بهمن ۱۳۹۹ ۱۳:۴۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید