اخبار

واکسن ما را از اجرای شیوه نامه های بهداشتی بی نیاز نمی کند

واکسن ما را از اجرای شیوه نامه های بهداشتی بی نیاز نمی کند
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی از آغاز واکسیناسیون در استان سخن گفت و بیان کرد: باید در نظر داشت که استفاده از واکسن، ما را از اجرای شیوه نامه های بهداشتی بی نیاز نمی کند و رعایت ها تا کنترل بیماری و نابود شدن چرخه ها باید ادامه یابند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی، پنجاه و ششمین جلسه کمیته اطلاع رسانی و تبلیغات شورای اطلاع رسانی خراسان جنوبی دوشنبه 27 بهمن ماه جاری برگزار شد.

ناصر نبی زاده با بیان این که آمار ارائه شده از سوی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا و ستاد استانی ، نشانگر افزایش میزان مبتلایان در کشور و در استان است، عنوان کرد: طبق آخرین رنگ بندی شهرستان های استان، وضعیت شکننده و در آستانه ورود به شرایط نه چندان مناسب است.

به گفته وی در حال حاضر قاین با وضعیت نارنجی ، بیرجند، زیرکوه، نهبندان و فردوس زرد و باقی شهرستان ها در وضعیت آبی قرار گرفتند.

نبی زاده با بیان این که عامل های گوناگون و مهمی این فضا را بوجود آورده اند، اضافه کرد: مهم ترین آن ها، عادی انگاری و سهل انگاری است که در سطح جامعه و عموم مردم می بینیم و تداوم آن شرایط خطرناکی را رقم خواهد زد.

وی به افزایش نگران کننده آمار مبتلایان در شهر قاین نیز اشاره کرد و افزود: نیاز است به صورت عملیاتی تر و با تحریک بیشتر جامعه کار انجام شود.

مدیر کمیته اطلاع رسانی ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا از آغاز واکسیناسیون در استان نیز سخن گفت و بیان کرد: باید در نظر داشت که استفاده از واکسن ما را از اجرای شیوه نامه های بهداشتی و رعایت فاصله گذاری بی نیاز نمی کند و تا کنترل بیماری و نابود شدن چرخه ها باید ادامه یابند.

نبی زاده با بیان این که خوشبختانه رسانه های استان با حساسیت اخبار مرتبط با بیماری کرونا را منتشر کرده و در خط مقدم اطلاع رسانی فعالیت می کنند، اضافه کرد: وارد نشدن آن ها به فضای عادی انگاری، قابل سپاس و خوشحالی است و امیدواریم استمرار داشته باشد.

وی از اعضای کمیته اطلاع رسانی تقاضا کرد: طی چند روز آینده از تمام توان خود برای اطلاع رسانی استفاده کنید تا شاهد کاهش بیماری و تغییر رنگ بندی شهرستان ها به وضعیت آبی باشیم.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی در بخش دیگری از سخنانش به برگزاری 27 جلسه شورای اطلاع رسانی با 144 مصوبه درخصوص بیماری کرونا تا 21 بهمن ماه اشاره کرد و افزود: در این مدت 55 جلسه کمیته اطلاع رسانی با 226 مصوبه نیز برگزار شده است.

نبی زاده با بیان این که تعداد محتوای تولید شده در قالب متون آموزشی، پوستر ، کلیپ ، عکس نوشته و ... 789 مورد بوده است، ادامه داد: 22 هزار و 995 خبر، گزارش و متون آموزشی توسط 4 نشریه، 3 پایگاه خبری و یک خبرگزاری در استان منتشر شده است.

به گفته وی در این مدت 388 بنر تبلیغاتی در سطح شهر بیرجند و سایر شهرستان های استان نصب و 128 پویش در راستای کنترل بیماری کرونا راه اندازی شده است.

۲۷ بهمن ۱۳۹۹ ۱۲:۴۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید