اخبار

تشدید نظارت ها بر ادارات و اصناف خراسان جنوبی

تشدید نظارت ها بر ادارات و اصناف خراسان جنوبی
مدیر کمیته اطلاع رسانی ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا از تشدید نظارت ها بر ادارات و اصناف سخن گفت و عنوان کرد: روابط عمومی دستگاه های اجرایی می توانند بستری برای اطلاع رسانی در پایگاه های خبری و همچنین در محیط های ادارات باشند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی، پنجاه و هفتمین جلسه کمیته اطلاع رسانی و تبلیغات شورای اطلاع رسانی خراسان جنوبی صبح دوشنبه 4 اسفندماه جاری برگزار شد.

ناصر نبی زاده به نگرانی های کلی در سطح کشور درخصوص عادی انگاری و مقابله با بیماری کرونا اشاره کرد و گفت: برآوردها نیز نشان از مقداری کاهش در رعایت پروتکل های بهداشتی در سطح استان دارند.

وی با بیان این که نتیجه این کاهش، افزایش بیماری و تعداد بستری ها است، ادامه داد: طبق آخرین اعلام، شهرستان قاینات همچنان در وضعیت نارنجی، 5 شهر در وضعیت زرد و 4 شهر در وضعیت آبی قرار دارد.

به گفته وی این رنگ بندی حاکی از شرایطی است که اگر دقت لازم و رعایت کافی را نداشته باشیم، روزهای سختی را پیش رو خواهیم داشت و شاید منجر به اخذ تصمیمات سخت تری در سطح استان و کشور شود.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی با تاکید بر این که گذر از این شرایط و رسیدن به بستری آرام ، منوط به تداوم رعایت ها است، خاطرنشان کرد: در این راستا ممنوعیت تردد از ساعت 21 الی 3 صبح در تمام شهرستان های استان برقرار است.

نبی زاده با اشاره به این که در سطح کشور نیز تعداد شهرهای آبی طی هفته های گذشته از 300 شهر به 168 شهر کاهش داشته است، اضافه کرد: اگر رعایت ها انجام نشوند ، شاهد افزایش شهرها با وضعیت نارنجی و قرمز خواهیم بود.

وی با تاکید بر این که آغاز واکسیناسیون بستر رفتارهای غلط و عدم رعایت پروتکل های بهداشتی را در جامعه ایجاد نکند، تصریح کرد: تا زمانی که واکسن بتواند ایمنی جمعی ایجاد کند، فاصله زیادی داریم لذا رعایت پروتکل ها ، فاصله گذاری اجتماعی و عدم سفرهای ضروری و دورهمی ها بسیار اساسی است.

۴ اسفند ۱۳۹۹ ۱۱:۲۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید