اخبار

شتاب در عملیات اجرایی سالن آمفی تئاتر مجتمع فرهنگی و هنری سرایان

شتاب در عملیات اجرایی سالن آمفی تئاتر مجتمع فرهنگی و هنری سرایان
نماینده مردم سرایان، فردوس، طبس و بشرویه در مجلس شورای اسلامی از اختصاص مبلغ 40 میلیارد ریال جهت تکمیل سالن آمفی تئاتر مجتمع فرهنگی و هنری شهرستان سرایان در بودجه سال جاری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی، حجه الاسلام نصیرایی با اصحاب فرهنگ و هنر شهرستان سرایان دیدار کرد.

وی در این دیدار با تاکید بر اهمیت موضوعات فرهنگی، عنوان کرد: امروز ملت ایران در جایگاهی که قرار گرفته که پایه و اساس آن ایمان، تدین و فرهنگ مردم است .

وی توجه به فرهنگ را عامل رفع مشکلات و معضلات اجتماعی دانست و افزود: امروز هزینه در حوزه فرهنگ، بزرگترین خدمت به میهن اسلامی است و نگاه فرهنگی و استمرار آن زمینه رفع ناهنجاری هارا فرآهم می کند.

به گفته وی هر زمان که مباحث فرهنگ در سطح بالایی قرار گیرند ، مشکلات اجتماعی به پایین ترین سطح کاهش می یابند.

نماینده مردم سرایان، فردوس، طبس و بشرویه در مجلس شورای اسلامی همچنین از اختصاص مبلغ 40 میلیارد ریال جهت تکمیل سالن آمفی تئاتر مجتمع فرهنگی و هنری  شهرستان در بودجه سال جاری خبر داد و گفت: امیدواریم با تخصیص این اعتبار عملیات اجرایی این پروژه 14 ساله ، از سرعت بیشتری برخوردار شود.

حجه الاسلام نصیرایی خاطرنشان کرد: در نشست هایی که در خصوص تامین دغدغه های مردم شهرستان برگزار شد، با پیش بینی های انجام گرفته در بودجه سال جاری اتفاقات چشم گیری را در حوزه سالن آمفی تئاتر سرایان شاهد خواهیم بود.

وی در ادامه با بیان این که کمتر از 2 درصد از کل بودجه سال 1400 به حوزه فرهنگ تعلق گرفته است، تصریح کرد این حوزه با سه وزارت خانه و بیش از 130 دستگاه و نهاد فرهنگی در سطح کشور و خارج از کشور کمتر از 2 درصد از مجموع اعتبارات را به خود اختصاص داده است .

نصیرایی مجموع اعتبارات اختصاص یافته به حوزه فرهنگی را 12 هزار میلیارد تومان در بودجه 1400 اعلام کرد و گفت: با تلاش و رایزنی های نمایندگان این بودجه به 24 هزار میلیارد تومان افزایش یافته است .

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان سرایان نیز در این دیدار، گزارشی در خصوص وضعیت فرهنگی و هنری و توانمندی های شهرستان در حوزه فرهنگ و هنر ارائه داد .

مسئولین انجمن های فرهنگی ، هنری و قرآنی،  میز مشکلات فراروی فعالیت های فرهنگی و هنری را  بیان کرده و خواستار حمایت های دولتی در این زمینه شدند.


۱۴ فروردین ۱۴۰۰ ۱۰:۰۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید