اخبار

کنترل مرز برای جلوگیری از ورود ویروس کرونای هندی

کنترل مرز برای جلوگیری از ورود ویروس کرونای هندی
مدیر کل محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی گفت: با توجه به شیوع و گسترش ویروس کرونای جهش یافته در کشور هند و تهدید موج های اول این بیماری در استان های شرقی ، تمهیدات لازم درخصوص کنترل مرز انجام گرفته است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی، شصت و چهارمین جلسه کمیته اطلاع رسانی و تبلیغات شورای اطلاع رسانی خراسان جنوبی صبح دوشنبه 6 اردیبهشت ماه 1400 برگزار شد.

ناصر نبی زاده در این جلسه عنوان کرد: در حوزه مدیریت بیماری کرونا ، بحث اصلی مهار پیک چهارمی است که در استان و کشور رخ داده و میزان فوتی ها و درگیری ها را افزایش داده است.

وی با بیان این که در 18 استان کشور روند ابتلا کاملا صعودی و گسترده است ، اضافه کرد: در 7 استان نیز شاهد وضعیت وخیم بیماری هستیم.

نبی زاده تنها راه مقابله با بیماری را رعایت شیوه نامه ها و فاصله گذاری های اجتماعی دانست و افزود: وضعیت ایده آل برای کنترل بیماری رعایت 90 درصدی است اما اکنون میانگین رعایت کشور حدود 60 درصد ارزیابی شده است.

وی به موارد مطرح شده در جلسه اخیر ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا از جمله نگرانی ها بابت ورود ویروس کرونای هندی اشاره کرد و افزود: در این راستا و با توجه به شیوع و گسترش این نوع ویروس در کشور هند و تهدید موج های اول این بیماری در استان های شرقی ، تمهیدات لازم درخصوص کنترل مرز  انجام گرفته است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی به دغدغه دورهمی ها خصوصا در بوستان ها و جاده سلامت نیز اشاره کرد و گفت: برای شب های قدر نیز مقرر شد در شهرهای قرمز و نارنجی مراسم حداکثر 2 ساعت در فضای باز با 25 درصد ظرفیت انجام شود، همچنین منع ترددهای شبانه در این ایام اعمال نخواهد شد.

نبی زاده خاطرنشان کرد: برای روز عید سعید فطر نیز برگزاری مراسم حداکثر در 2 ساعت و با 25 درصد ظرفیت فضای باز انجام خواهد شد.

وی در بخش دیگری از سخنانش با تاکید بر این که تمام اقدامات و تصمیمات اتخاذ شده، در جهت رعایت سلامت عمومی است ، اضافه کرد: در راستای دغدغه اصناف نیز جلسه ای ویژه حمایت از اصناف با حضور متولیان این حوزه در هفته جاری توسط استانداری برگزار خواهد شد.

مدیر کمیته اطلاع رسانی ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا ضمن قدردانی از همراهی جامعه صنفی طی 14 ماهی که کشور و استان درگیر بیماری کرونا است، عنوان کرد: اصناف در کنار مردم همکاری بسیار خوبی در اجرای مصوبات و دستورالعمل هایی که از سوی ستادهای استانی و ملی ابلاغ شده بود، دارند.

نبی زاده به دیگر موضوع مطرح شده در جلسه ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا اشاره کرد و افزود: مدیران دستگاه های اجرایی موظف هستند در حوزه های فعالیتی دستورالعمل ها و مصوبات ابلاغی مرتبط با بستر کاری خود را حتما اجرایی کنند.

۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۱۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید