اخبار

"نهبندان" و "مود" برگزیده نخستین دوره شبکه‏ شهرهای خلاق کشور شدند

"نهبندان" و "مود" برگزیده نخستین دوره شبکه‏ شهرهای خلاق کشور شدند
معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی گفت: در مراسم پایانی معرفی شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر کشور، نهبندان و مود از خراسان جنوبی برگزیده این دوره شدند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی ، سید علی زمزم با بیان این خبر ، عنوان کرد: شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر عنوان طرحی برای شناسایی خلاقیت‌های فرهنگی و هنری در شهرها و مناطق جغرافیایی ایران و ایجاد شبکه‌هایی برای تعریف همکاری‌ها و برنامه‌های مشترک میان آن‌هاست.

به گفته وی خراسان جنوبی با 13 طرح از شهرستان های سربیشه ، قائن ، زیرکوه، نهبندان، سرایان و خوسف وارد رقابت با سایر استان ها در نخستین دوره از شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر کشور شد.

زمزم با بیان این که شبکه شهرهای خلاق  فرهنگ و هنر در هفت حوزه ادبیات، موسیقی، صنایع‌دستی و سنتی، مد و لباس، سینما، هنرهای تجسمی و هنرهای نمایشی تشکیل شد، اضافه کرد: نهبندان در حوزه هنرهای تجسمی و مود در حوزه صنلیع دستی و سنتی برگزیده شد.

شایان ذکر است در این رویداد 367 شهر از 31 استان کشور برنامه‌های خود را به دبیرخانه مرکزی ارسال کردند و بالغ بر9600 نفر ساعت کارگاه  آموزشی در مراکز استان‌های سراسر کشور با همکاری ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و شهرداری‌ها و انجمن‌های هنری و فرهنگی  برگزار شد.

 گفتنی است اولین دوره شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر  با محوریت معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و همچنین  با مشارکت نهادها و دستگاه‌های فعال فرهنگی و هنری از جمله سازمان شهرداری و دهیاری‌های کشور، وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و کمیسیون ملی یونسکو اجرا شد.
۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۳:۲۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید