اخبار

بهره برداری از پلاتو نهبندان طی یک سال آینده

بهره برداری از پلاتو نهبندان طی یک سال آینده
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی یکی از موانع تولید فرهنگ را کمبود زیرساخت های فرهنگی دانست و عنوان کرد: سال گذشته پلاتوی نهبندان کلنگ زنی شد و امیدواریم با عنایت مسئولان شهرستان طی یک سال آینده این پروژه به مرحله نهایی رسیده و در اختیار هنرمندان قرار گیرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی، ناصر نبی زاده صبح سه شنبه 7 اردیبهشت ماه در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان نهبندان، عنوان کرد: مطابق آیین نامه ها و ساختارها، این شورا مرکز هماهنگی و تصمیم سازی در حوزه فرهنگ عمومی جامعه و آنچه که قرار است تجلی عمومی اندیشه ها و رفتارها، نگاه ها و سنت های ما در جامعه باشد، تعریف شده است.

به گفته وی شورای فرهنگ عمومی ساختاری برای سیاست گذاری منسجم، استفاده از همه ظرفیت ها و رصد حوزه های فرهنگی است.

نبی زاده اضافه کرد: از منظر قانون گذار ، این شورا قرارگاهی عملیاتی برای رسیدن به نقطه های مطلوب است ، در نتیجه خواهش می کنم در شورای فرهنگ عمومی حتما مباحث با طرح و برنامه در جهت پیگیری برای اجرا، عنوان شوند.

وی به دستور کار این جلسه از شورای فرهنگ عمومی شهرستان در خصوص شعار سال 1400 اشاره کرد و افزود: مقام معظم رهبری چند سالی است با توجه به شرایط فراروی کشور، شعار را با محوریت تولید مطرح می کنند، معتقدیم در این شعار  نگاه به تولید فرهنگی نیز مد نظر است. زیرا که ایشان در طول سال به فرهنگ در کلام خود به عنوان یکی از محورهای اصلی جامعه نگاه می کنند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در بخش دیگری از سخنانش عنوان کرد: نهبندان به عنوان شهرستانی کهن با پیشینه ای درخشان و سرمایه های عظیم فرهنگی و نیروی انسانی و همچنین دژ اصلی در حوزه های امنیتی، اجتماعی و اقتصادی در شرق کشور عمل می کند.

نبی زاده با بیان این که یکی از کانون های فرهنگی و هنری این شهرستان با همه محدودیت ها به لحاظ امکاناتی توانسته در سطح کشور در طرح ایران قوی جایگاهی ملی کسب کند، اضافه کرد: انتخاب نهبندان به عنوان برگزیده در نخستین دوره از شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر نیز  موفقیت دیگری است که نشان دهنده ظرفیت های عظیم این شهرستان است.

وی یکی از موانع تولید فرهنگ را کمبود زیرساخت های فرهنگی دانست و افزود : سال گذشته پلاتوی نهبندان کلنگ زنی شد و امیدواریم با عنایت مسئولان طی یک سال آینده این پروژه به مرحله نهایی رسیده و در اختیار هنرمندان قرار گیرد.

وی همچنین خطاب به شهردار نهبندان عنوان کرد: اگر خانه های محله تبدیل به خانه های فرهنگ شوند و از ظرفیت موسسات فرهنگی و هنری نیز در این مکان ها استفاده شود، ما نیز می توانیم به رشد و توسعه این مجموعه ها کمک کنیم.

۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۳:۲۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید