اخبار

مشارکت حداکثری مردم استان در انتخابات، نشانگر آگاهی سیاسی بالا

مشارکت حداکثری مردم استان در انتخابات، نشانگر آگاهی سیاسی بالا
رئیس شورای اطلاع رسانی خراسان جنوبی گفت: مشارکت حداکثری مردم استان در انتخابات، نشانگر آگاهی سیاسی بالای آنهاست.
 
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی؛ خوش خبر با بیان این مطلب در سی امین جلسه شورای اطلاع رسانی استان، چهار مؤلفه سلامت، امنیت رقابت و مشارکت را به عنوان اصول تأثیر گذار در هر انتخابات خواند و خاطر نشان کرد: تحقق این مؤلفه ها در راستای برگزاری انتخابات پرشور، قانونمند و سالم، همراهی همه دلسوزان و کسانی که دل در گرو اقتدار نظام دارند را می طلبد.
وی، انتخابات را نماد مردم سالاری دینی و فرصتی برای به کرسی نشاندن اراده مردم خواند و گفت: ما وظیفه داریم با رعایت قانون و اصل بیطرفی، آن را تحقق بخشیم.
معاون استاندار گفت: متغیرهایی بر روی انتخابات خردادماه تأثیر گذارند که بخشی همانند مجموعه اقدامات کاندیداها برای عرضه توانمندی های خود به مردم، در حوزه فردی قرار می‌گیرند.
خوش خبر ادامه داد: در بخش عمومی نیز با لیست کاندیداها، دستگاه های تنظیم گر به عنوان نهادهای بازرسی، اجرایی و نظارتی و رسانه هایی که تنور انتخابات را بر محور قانون و در راستای مشارکت حداکثری گرم می کنند، مواجه هستیم.
وی با اشاره به این‌که خراسان جنوبی سابقه خوبی در زمینه مشارکت مردم در انتخابات دارد، متذکر شد : این موضوع، نشان دهنده آگاهی مردم استان و همراهی آن‌ها با سیاست های نظام است.
معاون استاندار به شرایط فعلی متأثر از بیماری کرونا در سطح   بین المللی و منطقه ای اشاره و تصریح کرد: با همه این ها، تمهیدات لازم برای برگزاری انتخابات در بستری امن و در تاریخ مقرر پیش بینی شده است.
خوش خبر مهم ترین موضوع در شرایط فعلی را نحوه تبلیغات و فضا سازی برای ترغیب مردم به استقبال از انتخابات عنوان کرد و گفت: خوشبختانه صدا و سیما در این راستا به خوبی عمل کرده و کسانی که دغدغه شکل گیری شوراهای شهری و روستایی را دارند، پای کار آمده اند به گونه ای که تعداد کاندیداهای شورای روستایی، نسبت به دوره قبل از ۷ درصد رشد برخوردار بوده است.
وی با بیان این که امروز آخرین پروسه در هیئت نظارت شهرستان جهت تعیین تکلیف و تأیید یا رد صلاحیت کاندیداها طی می شود، اظهار داشت: فرصتی جهت اعتراض نامزدها به تصمیم هیئت نظارت، در نظر گرفته شده که مطابق تقویم انتخاباتی انجام خواهد شد.
به گفته وی؛ تایید یا رد صلاحیت کاندیداهای شورای روستاها تا ۱۵ اردیبهشت ماه ادامه دارد.
رئیس شورای اطلاع رسانی استان در بخش دیگری از سخنانش با تأکید بر استفاده از ظرفیت های قانونی تریبون ها، فضای حضوری و مجازی برای تحقق مشارکت حداکثری مردم، متذکر شد: شورای اطلاع رسانی کشور مواردی را جهت انتخاباتی شدن فضای استان ها ابلاغ کرده که نصب تابلوهای شمارش معکوس، استفاده از تلویزیون های شهری، پخش پیام های انتخاباتی در رادیو و به صورت زیرنویس در شبکه های استانی و آگاهی بخشی به مردم از طریق فرهنگسراها جزو مواردی ابلاغی هستند.
خوش خبر  به اهمیت تبلیغات در فضای مجازی اشاره کرد و افزود: هر چه به تاریخ برگزاری انتخابات نزدیک تر شویم ، امکان تخریب از سوی معاندین بیشتر خواهد شد، لذا تریبون ها و رسانه های استان از هم اکنون نسبت به مصون سازی شرایط در مقابل این نوع رفتار ها و دوگانگی ها اقدام کنند.
۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۰:۵۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید