اخبار

برگزاری گردهمایی خبرنگاران در فردوس

برگزاری گردهمایی خبرنگاران در فردوس
خبرنگاران شهرستان فردوس در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی فردوس برای بررسی نحوه اطلاع رسانی اخبار مرتبط با انتخابات 1400 گرد هم آمدند .

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی، به مناسبت نزدیک شدن به ایام انتخابات و همچنین بررسی مشکلات فراروی موضوع خبر و اطلاع رسانی در شهرستان؛ گردهمایی خبرنگاران مطبوعات و تعدادی از فعالین فضای مجازی در محل اداره فرهنگ وارشاد اسلامی فردوس برگزار شد.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی فردوس در این مراسم ضمن خیر مقدم به خبرنگاران گفت: خبرنگار قبل از هرچیز یک هنرمند است چرا که رصد و انتقال صحیح خبر خود یک هنر محسوب می شود و خبرنگاران جایگاه ویژه و والایی در جامعه دارند.

سید فاضل معینی با تاکید بر تشویق و ترغیب مردم به حضور در صحنه به ویژه شرکت در انتخابات افزود: خبرنگاران به لحاظ رسالت و وظیقه ذاتی که دارند و کار فرهنگی انجام می دهند زیرمجموعه ما محسوب شده و لزوم ایجاد یک تشکل و انتخاب یک نفر به عنوان رابط ضروری به نظر می رسد.

بنا به این گزارش تلاش در خنثی کردن توطئه های دشمن و درج خبرهای امیدوار کننده  به مردم در آستانه انتخابات پیش رو ، تهیه برنامه و گزارشهای متنوع با تاکید بر حضور گسترده مردم در انتخابات ، لزوم برگزاری دوره و کلاس آموزش روزنامه نگاری و خبرنویسی و آشنایی خبرنگاران جوان با آن ، از اهم موارد مطرح شده در این گردهمایی بود.

گفتنی است به موضوعاتی همچون حمایت معنوی از خبرنگاران از سوی مسئولین و همچنین حق الزحمه خبرنگارانی که با ادارات همکاری می کنند ، پیگیری انتقادات درج شده در نشریات از ادارات و مسئولین  توسط  فرمانداری و الزام به پاسخ جوابیه اداره مربوطه و توجیه مسئولین در خصوص عدم جبهه گیری در مقابل انتقادات بجا و سازنده خبرنگاران  نیز اشاره شد.

شایان ذکر است در پایان پس از رای گیری علی حیدرزاده مسئول و اعظم جمالی به عنوان دبیر این تشکل انتخاب شدند.

۱۲ خرداد ۱۴۰۰ ۱۱:۲۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید