اخبار

دهه کرامت فرصت طلایی نشر اندیشه های اهل بیت(ع) است

دهه کرامت فرصت طلایی نشر اندیشه های اهل بیت(ع) است
رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان نهبندان، دهه کرامت را فرصت طلایی نشر معرف و اندیشه های اهل بیت(ع) خواند و گفت: سالروز ولادت حضرت معصومه(س) روز احیای هویت دختران است.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان نهبندان؛ دومین جلسه شورای فرهنگ عمومی نهبندان27  خردادماه جاری با محوریت انتخابات ریاست جمهوری و دهه کرامت در محل دفتر امام جمعه شهرستان نهبندان برگزار شد.

در ابتدای این جلسه  حجت الاسلام خزاعی امام جمعه شهرستان نهبندان بر اهمیت شورای فرهنگ عمومی تاکید کرد و گفت: این شورا باید به مسائل و معضلات فرهنگی در جامعه بپردازد و پاسدار آداب، رسوم و فرهنگ هر منطقه باشد.

وی افزود: امروزه دشمن به جنگ فرهنگ عمومی و تغییر هویت جامعه آمده است و باید برای حفظ و پاسداشت فرهنگ اصیل مردم تلاش کرد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی نهبندان در ادامه ضمن تبریک فرارسیدن دهه کرامت و سالروز میلاد حضرت معصومه(س)بیان کرد: یکم تا یازدهم ذی القعده حد واصل ولادت بانوی مکرم اسلام حضرت معصومه (س) و ولادت امام رضا (ع) به دهه کرامت و ولایت نامیده شده است.

وی درمورد جایگاه دختران در اسلام عنوان کرد: به دلیل جایگاه والای حضرت فاطمه معصومه (س)  که معروف به کریمه اهل بیت(س) هستند،روز ولادت ایشان به عنوان روز دختر نامگذاری شده است.

خزاعی ادامه داد: دهه کرامت فرصتی است که مردم نگاهی به زندگی اهل بیت(ع) بیاندازند و روحانیون ، طلاب و نهادهای مربوطه باید معارف اهل بیت(ع) را برای مردم بازگو کنند.

 

امام جمعه نهبندان همچنین با اشاره به اهمیت برگزاری انتخابات بیان کرد: در آموزه‌های امام راحل و مقام معظم رهبری به اهمیت حضور و مشارکت گسترده و حداکثری در انتخابات اشاره شده و حضور در انتخابات یعنی همه مردم پایبند به نظام هستند.

خزاعی با تأکید بر اینکه مردم باید با انتخاب خود، یک انتخاب اصلح داشته باشند چراکه انتخاب مطلوب باعث حل مشکلات کشور می‌شود، ادامه داد: مقوله انتخابات جابجایی نیرو، سیاست و برنامه است که تنها با انتخاب مطلوب و بهتر آینده رقم خواهد خورد.

در ادامه محمدی دبیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان، گزارشی از مصوبات جلسات قبلی شورای فرهنگ عمومی ارائه کرد.

در ادامه جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان هریک از اعضاء به بیان دیدگاهها و نظرات خود پیرامون موضوع جلسه پرداختند.

۲۹ خرداد ۱۴۰۰ ۰۹:۱۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید