اخبار

اولین جشنواره فرهنگی و هنری پیشگیری از اعتیاد در نهبندان برگزار شد

اولین جشنواره فرهنگی و هنری پیشگیری از اعتیاد در نهبندان برگزار شد
اولین جشنواره فرهنگی و هنری « راه و چاه» با موضوع پیشگیری از اعتیاد با رعایت پروتکل های بهداشتی در محل پارک بانوان شهرستان نهبندان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی، 5 تیرماه جاری، خزاعی امام جمعه شهرستان نهبندان در خصوص برگزاری جشنواره فرهنگی و هنری  «راه و چاه» بیان کرد: بسیار از آسیب ها اجتماعی ریشه در مواد مخدر دارد و باید با برنامه ریزی و هماهنگی و تلاش مضاعف سعی شود تا مواد مخدر این بلای خانمان سوز در جامعه کاهش یابد و از بین برود.
وی خاطرنشان کرد: آسیب های مواد مخدر می تواند بنیان خانواده را از بین ببرد و موجب آسیب های اجتماعی از جمله، طلاق و ناهنجاریها در جامعه شود.

هادی محمدی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان نیز بیان کرد: هدف از برگزاری اولین جشنواره فرهنگی و هنری « راه و چاه» ارتقای سطح دانش و فرهنگ عمومی جامعه نسبت به مسئله اعتیاد به مواد مخدر است.

وی افزود: تبیین جایگاه فرهنگ و هنر در پیشگیری از اعتیاد، بسترسازی همگانی در جهت مشارکت مردم در امر پیشگیری از اعتیاد، مهارت های لازم برای پیشگیری از گرایش به مصرف مواد مخدر در کودکان و نوجوانان و جوانان و حساس نمودن افراد جامعه نسبت به اعتیاد از دیگر اهدافی است که در این جشنواره دنبال شد.

 محمدی گفت: با استفاده از زبان تاثیرگذار هنر در زمینه پیشگیری از آسیب های اجتماعی به راه حل های بسیار متفاوت و اثر گذاری در این زمینه می توانیم برسیم.

وی اضافه کرد: اعتیاد به مواد مخدر زمینه ساز ایجاد آسیب های اجتماعی دیگر در جامعه است؛ زیرا امروزه یکی از آسیب های اجتماعی مهم در کشور ما اعتیاد و تاثیر مخرب آن بر آحاد افراد جامعه مخصوصا جوانان و نوجوانان می باشد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان عنوان کرد: اجرای نمایش، موسیقی، مسابقه کتابخوانی ، شعر،کاریکاتور، مسابقه  طراحی و نقاشی، عکس و خوشنویسی از برنامه های جشنواره مذکور بود.

۹ تیر ۱۴۰۰ ۰۸:۰۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید