اخبار

رئیس شورای اطلاع رسانی خراسان جنوبی تأکید کرد:

پای‌بندی و همراهی مردم استان با سیاست های ستاد ملی و استانی کرونا

پای‌بندی و همراهی مردم استان با سیاست های ستاد ملی و استانی کرونا
رئیس شورای اطلاع رسانی خراسان جنوبی بر پای‌بندی و همراهی مردم استان با سیاست های ستاد ملی و استانی کرونا تأکید کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی؛ خوش خبر با تأکید بر این مطلب در سی و دومین جلسه شورای اطلاع رسانی استان خاطرنشان کرد: آنچه امروز شرایط استان ما را متفاوت تر کرده، پای‌بندی و همراهی مردم با دستورالعمل ها و سیاست های ستاد ملی و استانی کروناست.
وی با بیان این که خوشبختانه شرایط استان در وضعیت با ثبات تری نسبت به سایر نقاط کشور قرار دارد، گفت: نگرانی هایی درخصوص استان های سیستان و بلوچستان، کرمان و یزد از حیث میزان آلودگی به ویروس کرونای هندی وجود دارد و باید تمهیداتی در این زمینه اندیشیده شود. 
معاون استاندار ادامه داد: تصمیمات و سیاست گذاری هایی در ستاد استانی و کمیته امنیتی و انتظامی انجام گرفت و مکاتباتی نیز در راستای طرح مدیریت جامع هوشمند با کشور صورت گرفت و تردد از مبدأ استان های پرخطر ممنوع شد.
خوش خبر به کنترل ورودی های استان نیز اشاره و بیان کرد: متاسفانه طبق آخرین رنگ‌بندی ها، نهبندان قرمز، ۵ شهرستان نارنجی و ۵ شهرستان استان نیز در وضعیت زرد قرار گرفته اند. 
وی از نگرانی های موجود درخصوص مرز و ورود و خروج اتباع افغانستانی نیز گفت و خاطرنشان کرد: طبق تصمیم گیری های انجام شده ، تمامی تجار و کارکنان پس از طی فرآیند و انجام تست آزمایش کرونا و احراز سلامت، در سطح محدود مجوز ورود دریافت می کنند. معاون استاندار با تأکید بر اهمیت خود کنترلی و خودمراقبتی در مقابله با بیماری کرونا، یادآور شد: کمیته اطلاع رسانی ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا، باید بیش از پیش بر روی این موضوع تمرکز نموده، محتواهای جدیدتری را با بهره گیری از تمامی ظرفیت ها، تریبون ها،جامعه تأثیرگذار نخبگان و روحانیون و با ادبیاتی متفاوت، آماده کند و از طریق رسانه ها به ویژه رسانه ملی به مخاطب ارائه دهد.
خوش خبر خواستار همکاری سایر دستگاه ها با کمیته اطلاع رسانی شد و ادامه داد: امروز عادی انگاری در اوج خودش قرار گرفته و آستانه تحمل مردم نیز کم شده است، لذا باید روش های مناسبی برای حفظ حساسیت عمومی پیدا کنیم.
وی همچنین با بیان این که تریبون های نماز جمعه و ائمه جمعه پای کار آمده و نوید روزهای بهتر برای استفاده از واکسیناسیون گسترده داخلی را به مردم بدهند، اضافه کرد: عجله کردن مردم و ناامید شدن آن ها دو موضوعی است که شرایط بیماری کرونا را به چالش می کشاند.
رئیس شورای اطلاع رسانی استان با اشاره به این که کشور برای واکسیناسیون همگانی برنامه دارد، خاطرنشان کرد: تا زمان بهره مندی تمام مردم از واکسن، خومراقبتی ها خصوصاً استفاده از ماسک و رعایت شیوه نامه های بهداشتی (پرهیز از سفر و دورهمی ها) در دستورکار اطلاع رسانی قرار داشته باشد.
خوش خبر با بیان این که طی روزهای گذشته، شاهد کاهش رعایت پروتکل ها توسط برخی از صنوف و ادارات بودیم، گفت: اخطار های لازم داده شده و امیدواریم هوشمندانه با این بیماری مقابله کنیم که کمترین هزینه را برای مردم و کشور به همراه داشته باشد.
وی با تأکید بر این که در مسیر آگاهی رسانی هیچ ظرفیتی را نباید کوچک شمرد، ادامه داد: کارهای تبلیغاتی، بیشترین اثر را در مقابله با کرونا دارند.
معاون استاندار با بیان این که اقدامات سیاسی و شیطنت دولت های استکباری به ویژه آمریکا و دولت های غربی موضوع واکسیناسیون در ایران را تحت الشعاع قرار داده، تأکید کرد: با این حال طبق فرمایش مقام معظم رهبری (مدظله العالی) ، نگاه ما به درون و بهره گیری از توانمندی جوانان کشور است و امیدواریم به زودی واکسیناسیون عمومی با واکسن تولید داخلی آغاز شود.
خوش خبر با اشاره به این که هزار دوز از واکسن برکت در استان موجود است، گفت: این موجودی به زودی در اختیار گروه های هدف قرار می گیرد.
به گفته وی؛ دوز دوم نیز برای کسانی که واکسن زده اند، به تعداد کافی وجود دارد.
وی در ادامه به دغدغه قطعی برق اشاره کرد و گفت: مسئولان مربوطه بر روی اطلاع رسانی آن دقت بیشتری داشته و مردم را در جریان زمان‌بندی قطعی برق، هم از طریق پیامک و هم رسانه ها و به ویژه صدا و سیما قرار دهند. 
۱۷ تیر ۱۴۰۰ ۱۳:۴۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید