اخبار

تاکید بر تقویت و برگزاری منظم جلسات شورای فرهنگ عمومی

تاکید بر تقویت و برگزاری منظم جلسات شورای فرهنگ عمومی
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان سرایان بر تقویت و برگزاری منظم جلسات شورای فرهنگ عمومی این شهرستان تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی، خوشکام همراه با مدیران انجمن های فرهنگی و هنری ، فعالان کانونهای فرهنگی و هنری و مدیران موسسات قرآنی با حجه الاسلام مرتضایی نیا ، امام جمعه سرایان دیدار کرد.

وی ضمن ارائه گزارشی از فعالیت های اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سرایان و انجمن های فرهنگی و هنری گفت:  در روند انجام فعالیت های فرهنگی و هنری حمایت و هدایت های امام جمعه می‌تواند کمک شایانی به تحقق برنامه‌ها و ارتقاء سطح فعالیتهای فرهنگی، هنری، دینی و قرآنی داشته باشد .

حجه الاسلام مرتضایی نیا ، امام جمعه و رئیس شورای فرهنگ عمومی سرایان نیز با اشاره به توان بالای کانون های فرهنگی و هنری مساجد و موسسات فرهنگی قرآن و عترت در پیشبرد امورات فرهنگی، دینی و مذهبی، عنوان کرد: امروزه باید اجرای برنامه های قرآنی را گسترش دهیم تا شاهد نتایج بسیار خوب و مطلوبی در سطح شهرستان باشیم.
وی توجه به بحث فرهنگ را عامل رفع مشکلات و معضلات اجتماعی دانست و افزود: نگاه فرهنگی و استمرار آن زمینه ساز رفع ناهنجاری ها و معضلات اجتماعی است .
به گفته وی استفاده از تمامی ظرفیت های فعالان  فرهنگی و هنری در مدیریت کاهش آسیب های اجتماعی امری ضروری است.
امام جمعه شهرستان سرایان با تاکید بر تقویت و برگزاری منظم جلسات شورای فرهنگ عمومی به جایگاه رفیع این شورا و وجود فرهنگ های ناب موجود در شهرستان اشاره کرد و گفت: شورای فرهنگ عمومی باید با شناسایی معضلات  موجود در شهرستان و اولویت بندی آن ها از جمله بیکاری، اعتیاد و طلاق بدنبال کاهش آسیب های ناشی از این معضلات باشد .

۱۹ تیر ۱۴۰۰ ۱۱:۵۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید