اخبار

تجلیل از نویسندگان و اهالی قلم قاینات به مناسبت گرامیداشت روز قلم

تجلیل از نویسندگان و اهالی قلم قاینات به مناسبت گرامیداشت روز قلم
آیین تجلیل از نویسندگان شهرستان قاینات با حضور نماینده مردم قاینات و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی ، فرماندار قاینات ، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی دیگری از مسئولین شهرستان برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی، عباس میرزنگویی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی قاینات در ابتدای این مراسم ضمن گرامیداشت روز قلم و تقدیر از نویسندگان و مولفین حاضر در جلسه و همچنین مسئولین حاضر اظهار داشت : قاینات با وجود نویسندگان و مولفان برجسته در بلندای فرهنگی شرق کشور قرار گرفته است .

وی در گزارشی عنوان کرد : از قرن 18 تاکنون بیش از 130 مولف در شهرستان شناسایی شده که این گواه بر عمق فرهنگی شهرستان دارد و هم اکنون نیز 3 انتشارات در شهرستان فعالیت دارد که به همت این انتشارات ، از سال 1390 تا سال 99 تعداد 118 اثر توسط مولفین بومی به چاپ رسیده و تنها 43 اثر از سال 99 تا سه ماه نخست 1400 چاپ و وارد بازار نشر گردیده که این نوید خوبی برای حوزه فرهنگ کتاب و کتابخوانی شهرستان است .

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی قاینات همچنین عنوان کرد : در راستای حمایت از نویسندگان و مولفان بومی شهرستان سال گذشته بالغ بر 150 میلیون ریال از مولفان کتاب خریداری شده و امیدواریم در سال جاری نیز این حمایت ادامه یابد .

اسحاقی نماینده مردم شهرستان های قاینات و زیرکوه ضمن حضور در مراسم تجلیل از نویسندگان شهرستان قاینات و بزرگداشت روز قلم ، در سخنانی اظهار داشت : قلم یک شی نیست بلکه چراغ راه و یک هدف است که بر قلوب مردم تاثیر فراوانی می گذارد .

نماینده مردم قاینات و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی در ادامه بیان داشت : قلم خیلی حرمت دارد و باید به نویسندگان که سرمایه های علمی این مرز وبوم هستند توجه بیشتری شود و قدردان آنها باشیم .

در ادامه مراسم تجلیل از نویسندگان شهرستان ، کریمی فرماندار قاینات با تاکید بر اهمیت قلم  ، روز قلم را بهانه ای برای گرامیداشت اهالی قلم و حمایت معنوی از صاحبان قلم دانست و ضمن قول مساعد برای حمایت از نویسندگان شهرستان ، از همه مسئولان و علاقه مندان خواست که در جهت حمایت از ناشران ونویسندگان نسبت به خرید کتابهای آنان اقدام کنند.

گفتنی است در این مراسم ، امیر داریوش توسلی از نویسندگان شهرستان در سخنانی ضمن تقدیر از ریاست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی قاینات ، به بیان دغدغه ها و مشکلات حوزه نشر پرداخت و خواستار حمایت جدی مسئولین از نویسندگان و مولفان شهرستان قاینات گردید در ادامه مراسم همچنین سید حسین براتی نویسنده کتاب خلسه ، شعری زیبا با موضوع مادر قرائت کرد که مورد توجه حاضرین قرار گرفت .

در پایان مراسم از نجیب الله رجبی ، حسن مختاری ، مرتضی حسینی اسفاد ، امیر داریوش توسلی ، رمضان کاهی ، اسماعیل قلی پور ، سید احسان شکیب ، میثم کهن ترابی ، یحیی سالاری ، محمد علی حسینی ، معین بنی اسدی ، علی تقی زاده ، سید حسین ترابی ، محمد سالخورده ، سید علی ترحمی ، محسن هروی ، سید محمد قائم ذبیحی و علیرضا اکبرزاده  ، نویسندگان و مولفانی که در سال 99 و سه ماه اول سال 1400 کتابشان به چاپ رسیده بود ،  با اهدای لوح سپاس و هدیه تقدیر شد .

۱۹ تیر ۱۴۰۰ ۱۱:۵۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید