اخبار

لزوم استفاده از تمامی ظرفیت های اطلاع رسانی برای مواجهه با موج جدید کرونا

لزوم استفاده از تمامی ظرفیت های اطلاع رسانی برای مواجهه با موج جدید کرونا
مدیر کل محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی با اشاره به روند افزایشی بیماری کرونا، عنوان کرد: بهره گیری از تمامی ظرفیت ها و شیوه های موجود در جهت اطلاع رسانی و اقناع سازی عمومی برای رعایت دستورالعمل های بهداشتی در مواجهه با موج جدید بیماری کرونا ضرورت دارد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی، هفتاد و چهارمین جلسه کمیته اطلاع رسانی و تبلیغات شورای اطلاع رسانی خراسان جنوبی صبح دوشنبه 21 تیرماه جاری برگزار شد.

ناصر نبی زاده در این جلسه عنوان کرد: با گسترش ویروس دلتا، شاهد روند افزایشی بیماری در 25 استان کشور از جمله خراسان جنوبی هستیم .

وی با بیان این که در استان طی هفته گذشته نسبت به دو هفته قبل تعداد بستری ها و بیماران تنفسی افزایش داشته است، ادامه داد: خوشبختانه میزان فوتی ها تفاوتی با دو هفته قبل نداشته اما افزایش مراجعات سرپایی نگرانی هایی را ایجاد کرده است.

 

لزوم گسترش اطلاع رسانی در شهرستان های سربیشه و نهبندان

نبی زاده به گسترش بیماری کرونا در استان های همجوار خصوصا سیستان و بلوچستان، کرمان و یزد اشاره کرد و گفت: نگرانی هایی در این بستر به دلیل رفت و آمدها و ارتباطات بین استان ما با این استان ها وجود دارد.

وی با بیان این که افزایش تعداد شهرها با وضعیت نارنجی در استان نشان دهنده اهمیت و ضرورت اطلاع رسانی بیشتر در این بستر است، خاطرنشان کرد: طبق گزارشات ارائه شده، استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی در اصناف خراسان جنوبی مقداری کاهش یافته است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی با تاکید بر گسترش ساختارهای اطلاع رسانی و مدیریتی در سطح استان خصوصا شهرستان های سربیشه و نهبندان، یادآور شد: حتی طرح شهید سلیمانی نیز باید با قوت و قدرت بیشتری در این دو شهرستان فعالیت داشته باشد.

نبی زاده به اعیاد قربان و غدیر و تعطیلی های پیش رو اشاره کرد و افزود: در جلسه اخیر ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا لزوم اقناع سازی عمومی و معطوف سازی توجه مردم استان به رعایت پروتکل بهداشتی، استفاده از ماسک و رعایت فاصله گذاری اجتماعی در این ایام ، مورد تاکید قرار گرفت.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: طبق مصوبه ستاد استانی، مقرر شد تعطیلی بوستان ها از ساعت 9:30 شب با هدف کاهش مصرف انرژی و جلوگیری از تجمع افراد و شیوع بیماری کرونا اجرا گردد.

مدیر کمیته اطلاع رسانی ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا از اطلاع رسانی شایسته درخصوص واکسن گروه های هدف و رفع ابهام های موجود، سخن گفت و بیان کرد: دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در راستای این موضوع و با کمک رسانه های استان اطلاع رسانی وسیع تری داشته باشد.

نبی زاده عنوان کرد: در جلسه ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا بر اولویت داشتن دستورالعمل های ستاد ملی و ستاد استانی در اطلاع رسانی ها و توجه به تاثیرگذاری آموزش بر کنترل بیماری نیز تاکید شد. همچنین دستگاه های اجرایی و عمومی استان از برگزاری تجمعات غیر ضروری منع شدند.

۲۱ تیر ۱۴۰۰ ۱۱:۴۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید