اخبار

امروزه دشمن به جنگ فرهنگ عمومی و تغییر هویت جامعه آمده است

امروزه دشمن به جنگ فرهنگ عمومی و تغییر هویت جامعه آمده است
رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان نهبندان، در سومین جلسه شورای فرهنگ عمومی بیان کرد: امروزه دشمن به جنگ فرهنگ عمومی و تغییر هویت جامعه آمده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی؛ سومین جلسه شورای فرهنگ عمومی نهبندان با محوریت برنامه ریزی فعالیت های 5 مرداد ماه سالروز تاسیس نهاد نماز جمعه و برنامه ریزی دهه امامت و ولایت در محل سالن اجتماعات سپهبد سردار شهید قاسم سلیمانی فرمانداری نهبندان برگزار شد.

در ابتدای این جلسه  حجت الاسلام خزاعی امام جمعه شهرستان نهبندان بر اهمیت شورای فرهنگ عمومی تاکید و بیان کرد: امروزه دشمن به جنگ فرهنگ عمومی و تغییر هویت جامعه آمده است و باید برای حفظ و پاسداشت فرهنگ اصیل مردم تلاش شود.

به گفته وی نهاد نماز جمعه یکی از مجموعه هایی است که در آن می توان فرد را با شیوه های مختلف با مباحث اعتقادی آشنا کرد و یکی از اصول نهاد نماز جمعه ، اهتمام ورزیدن به جوانان است.

وی افزود: آیات فراوانی برای اقامه نماز در قرآن داریم ولی آهنگ آیات اقامه نماز جمعه فرق می کند، چراکه در این آیات، قرآن به صراحت می گوید؛ بشتابید به سوی نماز و یا تمام کارهای خود را قطع و به اصل نماز بپردازید.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بیان کرد: فرهنگ غدیر نیز جزء فرهنگ عمومی مردم این شهرستان و برنامه های دهه امامت و ولایت است که از عید قربان شروع و به عید غدیر ختم می شود.

حجت الاسلام خزاعی خاطرنشان کرد: درخصوص فرهنگ غدیر آنچنان که باید و شاید کارنشده است و این می طلبد که ما به منظور شناساندن این روز بزرگ به عنوان یک فرهنگ  باید بیش از بیش فعالیت کنیم.

فرماندار شهرستان نهبندان در ادامه این جلسه بیان کرد: در حوزه فرهنگ باید از انجام کارهای سطحی پرهیز و بر کارهای اساسی تاکید و اگر فرهنگ عمومی ایجاد شود، بسیاری از دغدغه ها برطرف خواهد شد.

وی افزود: برخی از فرهنگ ها حاصل ناهنجاری هایی است که در جامعه به وجود می آید و هر چه سریعتر باید برطرف شود.

وی با بیان این که بخشی از فرهنگ جامعه در کلاس های درس و دانشگاه شکل گرفته و ساخته می شود گفت: باید این اهتمام به وجود آید که یک دانش آموز علاوه بر یادگیری مطالب درسی، یک سری موضوعات اجتماعی رو هم یاد داشته باشد.

فرماندار نهبندان افزود: همه دستگاه های دولتی در اشاعه فرهنگ دخیل هستند، لذا برای حل معضلات فرهنگی مردم باید با حضور در جامعه تصمیم گیریی و راهکارهای مناسب را انجام دهند.

در ادامه محمدی دبیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان، گزارشی از مصوبات جلسات قبلی شورای فرهنگ عمومی ارائه کرد.
در ادامه جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان هریک از اعضاء به بیان دیدگاهها و نظرات خود پیرامون موضوع جلسه پرداختند.

۲۶ تیر ۱۴۰۰ ۰۸:۰۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید