اخبار

فراخوان پانزدهمین جشنواره تئاتر خراسان جنوبی منتشر شد

فراخوان پانزدهمین جشنواره تئاتر خراسان جنوبی منتشر شد
معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی از انتشار فراخوان پانزدهمین جشنواره تئاتر استان خبر داد و گفت: جشنواره هفته دوم آبان ماه 1400 برگزار خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی، سید علی زمزم با بیان این که موضوع نمایش های حاضر در جشنواره آزاد بوده و ملاک انتخاب آثار کیفیت آن است، ادامه داد: برگزیدگان به دبیرخانه چهلمین جشنواره تئاتر فجر معرفی خواهند شد.

وی با بیان این که محورهایی همانند فرهنگ ایثار، شهادت، مقاومت و موضوعات مرتبط با مفاهیم دینی و قرآنی و آسیب های اجتماعی (طلاق، اعتیاد، کودکان کار، زن و خانواده) مورد تاکید دبیرخانه است، اضافه کرد: بهره گیری از مفاهیم و جلوه های تاریخ، فرهنگ و ادبیات غنی ایران و توجه به فرهنگ عامه و ارزش های بومی، تاریخی و ادبی استان و پاسداشت زحمات کادر درمان در طول مبارزه با همه گیری کرونا نیز به عنوان محورهای جشنواره معرفی شده است.
زمزم با اشاره به این که جشنواره صـرفاً مختص به آثار نمایشی تولید شده هنرمندانی که اجرای عمومی آنها به انجام رسیده، خواهد بود، ادامه داد: لذا گروه هایی که حد فاصل زمانی پس از اتمام جشنواره تئاتر استانی ( از آذر ماه 99 تا آبان ماه 1400 ) آثار خود را تولید و حداقل تعداد 5 نوبت اجرای عمومی داشتهاند، می توانند متقاضی حضور در جشنواره تئاتر استان باشند.

به گفته وی بدیهی است ستاد جشنواره تمام تلاش خود را انجام خواهد داد تا در شهرستان هایی که وضعیت قرمز به خاطر کرونا وجود دارد، از روش های جایگزین به جای اجرای عموم استفاده کند.

معاون امور هنری و سینمایی تاکید کرد: تنها ملاک تایید اجرای عمومی آثار نمایشی، درج اطلاعات آثار در درگاه جامع سایت ایران تئاتر است، لذا از تمامی گروه های نمایشی درخواست می شود اطلاعات دقیق اجراهای خود را در این درگاه بارگزاری کنند.

زمزم خاطرنشان کرد: بازبینی و انتخاب آثار متقاضی شرکت در جشنواره از روی فیلم اجرا صورت خواهد گرفت.

وی آخرین مهلت ثبت نام و تقاضای حضور در جشنواره را اول مهرماه 1400 اعلام کرد و گفت: بازبینی آثار در هفته پایانی مهر ماه انجام خواهد گرفت و جشنواره هفته دوم آبان ماه برگزار می شود.

شایان ذکر است علاقه مندان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر و مطالعه متن کامل فراخوان به سایت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی مراجعه کنند.

۲۶ تیر ۱۴۰۰ ۱۲:۳۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید