اخبار

اطلاع رسانی شیوه نامه های بهداشتی ذبح دام در عید قربان

اطلاع رسانی شیوه نامه های بهداشتی ذبح دام در عید قربان
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی به نظارت بر مقررات مربوط به ذبح دام در عیدقربان و اطلاع رسانی دستورالعمل های بهداشتی اشاره کرد و گفت: استفاده از تمامی ظرفیت های رسانه ای برای تشویق مردم به اختصاص دام قربانی به موسسات خیریه ضروری است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی، هفتاد و پنجمین جلسه کمیته اطلاع رسانی و تبلیغات شورای اطلاع رسانی خراسان جنوبی با حضور اعضای جلسه برگزار شد.

ناصر نبی زاده عنوان کرد: در جلسه اخیر ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا، با توجه به گسترش بیماری کرونا و افزایش تعداد شهرهای با وضعیت قرمز استان، ایجاد تمهیدات برای مقابله با فراگیری بیماری مدنظر قرار گرفت.

وی با بیان این که طبق گزارش ستاد ملی مقابله با کرونا، رعایت شیوه نامه های بهداشتی کاهش چشم گیری داشته است، ادامه داد: در  خراسان جنوبی با توجه به فرهیختگی مردم و کوشش های انجام شده، بالاترین میزان رعایت ها را شاهد هستیم.

نبی زاده با اشاره به این که تا رسیدن به معیارهای بالاتر از 90 درصد که می‌تواند مقداری گسترش بیماری را کنترل کند، فاصله داریم و تلاش و کوشش گسترده تری نیاز است، اضافه کرد: این موضوع وظیفه همه را درخصوص اطلاع رسانی شایسته تر و اقناع سازی عمومی سنگین تر می کند.

به گفته وی طبق مصوبه ستاد استانی همه شهرداری ها ملزم به نصب پیام های بهداشتی بر اساس محتواهای تایید شده توسط کمیته آموزش و دانشگاه علوم پزشکی شدند و کمیته اطلاع رسانی نیز در راستای نصب بنرها و اطلاع رسانی محیطی با کمک نهادهای مختلف مکاتباتی انجام داده است.

مدیر کمیته اطلاع رسانی ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا همچنین به مصوبه دیگر ستاد در خصوص نظارت بر مقررات مربوط به ذبح دام در عیدقربان و اطلاع رسانی دستورالعمل های بهداشتی اشاره کرد و افزود: استفاده از تمامی ظرفیت های رسانه ای برای تشویق مردم به اختصاص قربانی به موسسات خیریه ضروری است.

نبی زاده از مقرر شدن محدودیت های تردد بین شهری با توجه به تعطیلات پیش رو سخن گفت و ادامه داد: در این ایام حتی بازگرداندن ماشین ها به مبدا را نیز خواهیم داشت.

وی با بیان این که خوشبختانه در خصوص واکسن شاهد اتفاقات خوبی هستیم، اضافه کرد: اختصاص واکسن برای افراد 60 سال به بالا و در استان هایی همانند خراسان جنوبی برای بالاتر از 50 ساله ها از طریق سامانه آغاز شده است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه گزارشی از فعالیت های کمیته اطلاع رسانی ستاد استانی ارائه داد و گفت: از ابتدای سال 99 تاکنون 74 جلسه با 311 مصوبه برگزار شده است.

نبی زاده خاطرنشان کرد: در این مدت 26 هزار و 894 خبر و گزارش و 248 متون آموزشی در 4 نشریه اصلی استان، 3 پایگاه خبری و یک خبرگزاری منتشر شده است.

به گفته وی 966 محتوا در قالب عکس و پوستر در فضای مجازی تولید شده و 1562 بنر با متراژ 18 هزار و 756 متر مربع در سطح استان با کمک شهرداری ها و نهادهای مختلف نصب شده است.

گفتنی است سایر اعضای محترم حاضر در جلسه به ارائه نظرات خود پرداختند و مصوباتی به شرح ذیل تصویب شد.
۲۸ تیر ۱۴۰۰ ۱۳:۳۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید